Земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн. під ставком з гідроспорудою повернуто у власність громади

Земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн. під ставком з гідроспорудою повернуто у власність громади

Органами прокуратури виявляються порушення вимог земельного законодавства, які полягають у протиправному використанні земельних ділянок після закінчення терміну дії договору їхньої оренди. Орендарі, втративши переважно право на поновлення договору оренди землі, продовжують її безпідставно використовувати, чим порушують інтереси держави та територіальних громад.

На такі порушення органи прокуратури реагують шляхом звернення до суду з позовними заявами про повернення земельних ділянок.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Черкаської області.

Так, у травні поточного року господарським судом Черкаської області задоволено позов Смілянської місцевої прокуратури про повернення Сердюківській сільській раді земельної ділянки водного фонду вартістю понад 2 млн грн. під ставком з гідроспорудою.

Прокуратурою встановлено, що термін дії договору оренди вказаної земельної ділянки вичерпано у березні 2017 року, однак понад рік орендар продовжував його незаконно використовувати, відмовляючись повернути до комунальної власності Сердюківської сільської ради, яка мала наміри виставити її на аукціон.

Одночасно встановлено, що у січні поточного року орендар звернувся до господарського суду Черкаської області з позовом до Сердюківської сільської ради про визнання поновленим вищевказаного договору оренди землі.

До цієї справи прокуратурою області здійснено вступ та зайнято активну позицію на захист державних інтересів.

У задоволенні позовних вимог позивачу судом відмовлено. Наразі земельна ділянка підлягає поверненню сільській раді для подальшого розпорядження нею на конкурентних засадах.

Робота органів прокуратури Черкащини щодо захисту інтересів держави в частині збереження та законного використання земель водного фонду, а також дотримання прав громадян на вільний доступ до водойм триває.

Залиште коментар