Жителі черкаського села погрожують перекрити залізницю, аби пришвидшити ремонт автотраси (ВІДЕО)

Жителі черкаського села погрожують перекрити залізницю, аби пришвидшити ремонт автотраси (ВІДЕО)

Перекрити залізницю погрожують мешканці села Степанки Черкаської області. Вони вимагають прискорити ремонт автотраси. Роботи повинні були початися ще місяць тому. Але приступили до них тільки зараз. Чому? – з’ясовував телеканал “Інтер“.

Ось так виглядає виїзд з села Степанки. Ще в минулому році – місцеві жителі закидали ями камінням, в цьому – дорогу мали відремонтувати за рахунок Державного дорожнього фонду –  майже на 5 мільйонів гривень. За договором, роботи планували почати 15 серпня, але поки – дорожників тут не бачили.

“Вона єдина в Черкаському районі виграла всі тендери по ремонту усіх доріг місцевого значення загального користування, і ця ж сама фірма – виграла тендер на ремонт дороги державного значення Р-10. Та дана фірма просто фізично не спроможна виконувати ці роботи”, – говорить Ігор Чекаленко, голова Степанківської об’єднаної громади.

Це ще одна аварійна ділянка, тендер виграв той самий підрядник. А ось ремонт проводить – субпідрядна організація зі Сміли. Хоча ще до початку тендера підрядник зобов’язався сам виконувати всі роботи.

“Ми не тільки сьогодні почали, ми ще раніше почали працювати. Від перехрестя й далі – то сьогодні почали, тілько трішки поламався”, – говорить Олександр, робочий субпідрядної компанії.

Поза камерою робочі розповідають – їх найняли на повний цикл – від фрезерування – до укладання покриття. Генеральний підрядник тільки забезпечує асфальтом, який сам і виробляє. Всього компанія виграла сім тендерів – на суму понад 30 мільйонів гривень, – стверджує активіст Артур Чемерис. І запевняє, практично по всіх об’єктах – працює за такою ж схемою.

“Найбільший Інтерес – це насправді продати асфальт, і там вже мати з того якісь кошти. А хто його буде стелити – то вже для головного підрядника не​​цікаво – він реалізує свій інтерес”, – переконаний Артур Чемерис, громадський активіст.

Офіс компанії з багатомільйонними оборотами – це всього лише два орендованих кабінети в приміщенні приватної клініки. Зустріч директор і президент компанії призначає нам на вулиці – подалі від офісу. На камеру – говорити відмовляється.

“А чому ви користуєтесь субпідрядніками? – Так нам вигідно! Економіка така, я як бізнесмен … ось так мені вигідніше робити. – Але ж так не зовсім чесно, я так розумію? – Чому? Чи не чесно – це коли дорога пішла після нас, ми пішли – і дорога разом з нами “.

Контролювати, як довго прослужить асфальт і на що йдуть гроші Дорожнього фонду, зобов’язаний розпорядник коштів – обласна служба автомобільних доріг. Її керівник телефоном пообіцяв відповісти на всі запитання тільки при особистій зустрічі.

“Я вас наберу і з вами по-любому зустрінусь. На всі ваші питання дам обґрунтовані відповіді”, – пообіцяв Ігор Франчук, начальник Служби автомобільних доріг місцевого значення в Черкаській області.

Але за тиждень у чиновника так і не знайшлося часу не те що зустрітися, а навіть подзвонити. Тим часом підрядник все ж почав підготовку до ремонту дороги Н16.

Фото зі сторінки Ігоря Чекаленка.

 

Залиште коментар