Змагання на Кубок Ігоря Свідіна зібрали у Черкасах 27 команд

Змагання на Кубок Ігоря Свідіна зібрали у Черкасах 27 команд

На території навчально-тренувального комплексу Першого Державного пожежно-рятувального загону ДСНС області 10 листопада  розпочались традиційні обласні змагання серед газодимозахисників пожежно-рятувальних підрозділів Управління на звання “Краща ланка ГДЗС”.
Ці професійні змагання вже дванадцять років носять ім‘я пожежного Ігоря Свідіна.

Робота рятувальника складна, важка та небезпечна. Саме тому, кожен день  фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій намагаючись довести рівень своєї професійної підготовки до автоматизму, працюють над вдосконаленням навичок, відпрацюванням особливих прийомів, які знадобляться під час роботи на місці надзвичайної події.

Як свідчить статистика, ліквідація третини надзвичайних подій вимагає від рятувальників проведення невідкладних робіт у зоні непридатній для органів дихання. Саме тому від них вимагається, не зважаючи на складнощі впевнено та професійно працювати у захисному спорядженні аби вчасно прийти на допомогу та ліквідувати можливі загрози. І змагання це ще одна нагода в умовах, максимально наближених до реальних, вдосконалити спеціальні навички.

Традиційно участь у цих змаганнях беруть не лише 26 команд газодимозахисників, які приїхали від кожної пожежно-рятувальної частини Управління, а й команда курсантів з Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.

Цього року програма змагань передбачала три спеціальні комплексні вправи.
Перша, теоретична, яка дозволяє визначити рівень знань власного обладнання та спорядження кожного учасника-рятувальника.
Наступні етапи вже вимагали злагоджених та професійних дій усієї команди. У випадку помилки хоча б одного із учасників команди спостерігачі та судді, що постійно супроводжували учасників на кожному з етапів, нараховували додаткові штрафні бали.

Працюючи у спеціальному одязі з важкими дихальними апаратами на спині, рятувальники піднімалися по висувній драбині у вікно 3-го поверху учбової башти, спускали з висоти потерпілого, виконували силову вправу «колесо», шукали умовного потерпілого в лабіринті теплодимокамери.

Проте навіть ці випробовування, непрості і фізично, і психологічно, не вичерпували програму спортивного заходу. Найбільш видовищним і яскравим залишається етап, під час якого відбувається бойове розгортання ланки ГДЗС коло пожежного автомобіля та подолання вогневої смуги психологічної підготовки.

Змагання на Кубок Ігоря Свідіна, відкрив начальник відділу реагування Олександр Горобець, який побажав усім учасникам, успіху, впевненості та злагодженості дій під час проходження дистанцій на усіх етапах цього непростого випробовування.

Прочитайте ще:

Залиште коментар