Звільнений моряк Олег Мельничук: “Триматися у полоні допомагала підтримка з України”

Звільнений моряк Олег Мельничук: “Триматися у полоні допомагала підтримка з України”

23 вересня до Черкас приїхав звільнений 24-річний моряк, родом зі Сміли, Олег Мельничук. Голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко привітав командира буксира “Яни Капу” із поверненням та вручив відзнаку “За заслуги перед Черкащиною”.

Олег Мельничук подякував землякам за підтримку, а також розповів про умови перебування в полоні. За його словами, він і далі буде проходити службу, а також планує продовжити навчання та здобути вищу освіту.

– Триматися у полоні допомагала саме підтримка з України. Я отримав дуже багато листів, близько 160. Але багато з них мені не передали, бо вони написані українською. Наприклад, із 20-ти листів, які написала і відправила мати, отримав лише 3. Я дуже радий і досі не вірю в те, що повернувся на рідну землю, і можу особисто всім подякувати.

У свою чергу голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко подякував Олегу, що обрав саме такий шлях, – захищати країну.

– У свої 24 ви, як командир, продемонстрували мужність і силу духу, вірність військовій присязі. Вчергове підтвердили, що українці – незламний народ. Всі ми майже рік чекали вашого повернення. І от нарешті маємо змогу зустріти вас на рідній землі. Як озвучував Президент України Володимир Зеленський, переговорний процес із Російською Федерацією був непростим. Тож висловлюю вдячність всім, хто до цього був причетний. Бо людське життя – найбільша цінність, – говорить Шевченко.

Очільник області висловив подяку і батькам Олега – батькові Михайлу та присутній у залі матері Ларисі.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року катери «Бердянськ» та «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Під час переходу українські кораблі зазнали нападу з боку прикордонних сил Російської Федерації, внаслідок чого судно під командуванням Мельничука було взяте на таран російським катером «Дон», а «Бердянськ» пошкоджено артилерійським вогнем.

24-ох українських моряків заарештували в Криму, потім їх перемістили в російські СІЗО в Москві. Серед полонених були і двоє черкащан: смілянин Олег Мельничук та христинівчанин Владислав Костишин.

Вранці 7 вересня 2019-го року Росія та Україна провели обмін утримуваними за схемою “35 на 35″. На Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв’язнів.

За інформацією з офіційного сайту Черкаської ОДА.

Залиште коментар