20 черкащан стали жертвами кібершахраїв

20 черкащан стали жертвами кібершахраїв

Співробітники кіберполіції спільно зі слідчими відділу поліції в Черкаській області викрили злочинну групу. Зловмисники займалися розбоєм і пограбуваннями: в тому числі, крали у жертв мобільні телефони та банківські картки. Потім, користуючись тим, що онлайн-банкінг у багатьох жертв був прив’язаний до основного (вкраденого) телефону, злочинці, не відкладаючи, заходили до банківських інтернет-профілів жертв, змінювали паролі й ліміти за їх картками та переказували з них гроші, пише “Черкаський край”.

Затримано двох учасників злочинної схеми, зараз вони перебувають під арештом. Правоохоронці повідомляють, що від дій шахраїв постраждали близько двадцяти осіб. Загальна сума збитку становить, за попередніми оцінками, близько півмільйона гривень.

Що робити, якщо викрали мобільний телефон і банківська картка?

· У першу чергу, знайти можливість зателефонувати до банку та заблокувати картку. Номер банку є на офіційному сайті банку. Заблокувавши картку, вдасться зупинити всі операції за нею, в тому числі, будь-які зміни ліміту, перекази грошових коштів або оплати карткою.

· Повідомити мобільному оператору про крадіжку сім-карти.

· Звернутися до поліції. Якщо з банківського рахунку зникли гроші – написати заяву до кіберполіції (це можна зробити цілодобово в будь-який день).

Прочитайте ще:

Залиште коментар