Черкаські фермери поки не відчувають підтримки уряду

Черкаські фермери поки не відчувають підтримки уряду

Ані обіцяної компенсації ПДВ, ані доступних коштів для розвитку черкаські фермери від уряду досі так і не отримали. На підтримку фермерських господарств цього року передбачено 65 мільйонів гривень. Це в рази більше, ніж у попередні роки. Втім, станом на початок квітня цих коштів фермери ще не бачили.


Цьогорічний бюджет Українського державного фонду підтримки фермерських господарств – 65 мільйонів гривень, заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова. Вона пообіцяла, що кошти з фермерського фонду будуть уже найближчим часом. Новопризначений керівник фонду нині приводить справи фонду до ладу. Урядом затверджено порядок розподілу і надання цих коштів фермерським підприємствам.

Однак черкаські фермери не надто сподіваються на ці кошти.

«Поки що ніяких грошей ніхто не отримав. Та й для України це копійки. Десять років тому ми лише за 1 рік видавали більше 40 кредитів фермерським господарствам за рахунок коштів фонду. А зараз ледве 2-3 на область», – повідомив порталу «Діловий регіон» директор Черкаського регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Яків Швачка.

Фермери нарікають, що нині влада більшою мірою підтримує агрохолдинги. Таким чином розвиток агарного сектору України спрямовують за моделлю Латинської Америки та Росії – а саме, підтримку великих господарств. Разом з тим, уряд декларує європейські напрям реформ, ігноруючи при цьому європейську практику всебічної підтримки малих та середніх сільгосппідприємств.

Спеціальною постановою уряд дозволив виплату держпідтримки тим виробникам, які станом на 31 грудня 2016 року перебували у реєстрі спецрежиму ПДВ, та станом на 1 березня 2017 року були платниками ПДВ та здійснювали діяльність відповідно до п.3 Ст. 161 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”. Очікується, що лютневу дотацію виплатять до середини квітня.

Однак фермери остерігаються брати таку допомогу: «Мізерна дотація, а перевірок стільки, що місяцями життя від них немає. А як десь знайдуть порушення, то штрафи в рази більші заплатиш», – говорить голова Асоціації фермерів та землевласників області Віктор Гончаренко.

Також уряд обіцяє підтримати малий та середній аграрний бізнес за допомогою державного аграрного фонду. За словами Олени Ковальової, до 50% закупівель, які здійснюватиме цьогоріч аграрний фонд, зарезервовано саме для невеликих сільгосппідприємств.

Також замміністра закликала активніше виходити з товарами на ринки ЄС.

Відомо, що нині 280 українських підприємств мають право на експорт сільгосппродукції до країн ЄС. При цьому, такий дозвіл автоматично дає право торгувати іще з цілим рядом країн. І є своєрідним іміджевим дозволом – означає, що підприємство є виробником якісної продукції.

(с) Діловий Регіон: http://dr.ck.ua/cherkaski-fermery-poky-ne-vidchuvayut-pidtrymky-uryadu

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар