2,6 гектарів лісу висадили золотонісці з дітьми

2,6 гектарів лісу висадили золотонісці з дітьми

chy-sty-j-lis-1

Ініціатива взяла старт навесні минулого року, коли група золотонісців вирішила організувати відпочинок своїм дітям з користю і для здоров’я, і для виховання. Головна мета, за словами організаторів, стоїть на трьох китах – громадська свідомість, виховання своїх дітей на вчинках, достойних громадянина, сімейне дозвілля. Ідея втілити це у масштабний добровільний проект з’явилася після декількох попередніх успішних епізодів, коли прагнення до чистого навколишнього середовища потроху розрослося від дозвілля в колі друзів до масштабних колективних виїздів.

chy-sty-j-lis-2

Перший крок розпочався з наведення ладу у Вільхівському лісі. Саме там, де в будь-яку пору року відпочивають чимало жителів міста і району. Нині ж це саме те місце, котре, на жаль, лише за дуже гарної уяви нагадує ліс. Тоді учасники акції за дві години зібрали цілу вантажівку сміття. Наступний аналогічний епізод відбувся влітку, а почати 2018 рік вирішили нестандартно – допомогти лісівникам в непростому процесі – висадження лісу.

chy-sty-j-lis-3

Наука, як виявилось, дійсно складна, а робота кропітка. Щоб висадити чергову ділянку лісу, фахівці перед цим проводять комплекс підготовчих робіт на ґрунті: боряться з бур’янами, проорюють борозни спеціальним плугом, проводять розпушування ґрунту на глибину 40-60 сантиметрів, закуповують абсорбенти, в які змочують корінь кожного сіянця. Їх цього разу підготували аж 17 000. Вирощують сіянці теж власними силами: для таких цілей у лісгоспі функціонує ціла “ферма” (розсадник), котра готує щороку сотні тисяч майбутніх сосен.

chy-sty-j-lis-4

Цю інформативну лекцію прочитав гостям керівник Золотоніського лісового господарства Микола Бас. Ініціативу головний лісівник району підтримав обома руками, адже подібна допомога, на його думку, має ряд позитивних факторів. Головний – розуміння українцями проблем лісу. Діти, котрі власними руками саджали сосни, навряд чи дозволять собі негідну поведінку в будь-якій зеленій зоні. Хоч проблему засмічення вирішити складно, проте такі акції здатні з часом перебороти суспільну байдужість.

chy-sty-j-lis-5

Про складні технологічні моменти висадження з подивом дізнавались не лише діти, але й дорослі. Хоч процес дотично і схожий на сільське господарство, проте має чимало своїх нюансів. Замість лопати – так званий “меч”, яким слід зробити точний отвір для сіянця. Дрібну сосну слід бережно розмістити в новій домівці. Та ще й так, щоб назовні не лишилось жодного сантиметру кореневої системи. Майстер-клас цих професійних моментів демонстрували головний лісничий лісгоспу Ігор Міщенко та лісничий Деньгівського лісництва Олександр Старченко.

chy-sty-j-lis-6

В цілому склад учасників акції, як і зазвичай, був доволі різнобарвний. До ініціативи долучились юні золотоніські спортсмени ДЮСШ разом з батьками, учні 10 класу місцевої гімназії зі своїм класним керівником, підприємці, комунальники управління ЖКГ, екс-добровольці АТО, переселенці з Донеччини і, навіть, громадянка США! Завітали сюди і члени комісії, котра нещодавно знайомилось із діяльністю лісгоспу.

chy-sty-j-lis-12

Головна перлина заходу – велика кількість зовсім юних дітей. Дерева цього разу висаджували навіть трирічні малюки, які точно запам’ятали першу подібну науку на все життя. Принаймні дорогою додому деякі з них намагались рахувати, скільки ж цього дня власноруч висадили дерев.

chy-sty-j-lis-11

Велике значення, згідно з враженнями учасниками, мала й комунікація. Містяни із різних кварталів, представники багатьох професій, будучи в більшості не знайомі один з одним, отримали нагоду згуртуватися задля спільної благодійної мети. Спостерігався і такий собі обмін досвідом поколінь. Батьки знайомили своїх дітей із процесом творення довкілля, роблячи поїздку дійсно корисною для родини. Представники одного з добровольчих батальйонів працювали в парі зі школярами, котрі намагались не програвати у спритності чоловікам. Учні гімназії ще більше зміцнили свій колектив  та комунікацію з класним керівником.

chy-sty-j-lis-13

chy-sty-j-lis-9

Опісля двогодинного процесу висадження на гостей із міста вже чекав сюрприз від лісівників: оперативно розгорнуті столи та рукомийники, солодощі для дітей, смачна випічка, а головне – величезний казан смачної польової каші. Тут, в процесі спілкування, учасники акції та фахівці провели ще чимало часу. Далі – автобус, наданий лісгоспом, приватні автівки і дорога додому.

За інформацією з сайту Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарстваchy-sty-j-lis-10

Залиште коментар