Антимерська більшість провела колективний сеанс самонавіювання

Антимерська більшість провела колективний сеанс самонавіювання

В Черкасах антимерська більшість провела колективний сеанс самонавіювання та самозаспокоєння. Колективний сеанс відбувся за участі представників чотирьох депутатських фракцій та журналістів і представників громадськості, які зібралися в малому залі засідань будівлі Черкаської міської ради. Так оцінює вчорашню прес-конференцію секретаря інтернет-видання «Кропива».

Спікерами від вже сформованої антимерської більшості, яка окреслилася під час голосування за розпуск виконкому, виступили її лідер – секретар ради Олександр Радуцький (БПП), Руслан Зоря (без 5-ти хвилин розпущена фракція Укроп), Ярослав Нищик (ВО «Свобода») та Олександр Згіблов (Партія вільних демократів).

Депутати хороші – проблеми у виконавчій гілці

Таким був головний меседж першого спікера та «батька депутатів», секретаря Олександра Радуцького.

– Сьогодні у ЗМІ поширюється інформаційна хвиля, якою намагаються виставити депутатський корпус міської ради як непрацездатний та неефективний. Ми ж зібралися тут, щоб донести реальний, а не маніпулятивний стан речей, якщо хочете, з певним звітом по роботі нашої каденції, – пояснив мету зібрання Олександр Романович, очевидно маючи на увазі потуги міського голови щодо ініціативи розпуску чинної ради та зареєстровану петицію відповідного змісту.

Рясно посипавши цифрами ефективної роботи депутатів, а це ухвалені 2 335 рішень, втілення системи розгляду електронних петицій, затвердження плану соціально-економічного розвитку на три роки, ухвалення бюджету розвитку на 2017 рік розміром понад 680 млн. грн. тощо, секретар перейшов до головного меседжу – робота депутатського корпусу цілком ефективна – недопрацьовує виконавча гілка.

– Ми як депутати зробили все можливе, ухвалили необхідні рішення і забезпечили розподіл та спрямування фінансового ресурсу, який наявний. Організація, виконання робіт, контроль їх якості – це вже виконавчі функції виконавчих органів влади. Роботою депутатського корпусу як секретар я цілком задоволений, а результатом недопрацювань виконавчої гілки стало голосування депутатів за розпуск виконавчого комітету, – резюмував Олександр Романович.

«Цар» хороший, погані «порадники» 

Ще один важливий меседж, який характеризує політичну гру та прозвучав від спікерів, класичний – цар хороший, погані «порадники».

– Ми віримо в потенціал міського голови попрацювати на розвиток міста до кінця каденції. Але за досить короткий час, передусім завдяки «порадникам», якими оточив себе мер, він втратив депутатську більшість, – заявив представник ВО «Свобода» Ярослав Нищик.

Також свободівець розкритикував обґрунтування, яке подав департамент юридичного забезпечення міської ради, щодо «незаконних рішень» прийнятих депутатами.

– Мало хто замислився в суть тих рішень, які були скасовані в судовому порядку. Із цих 22 рішень – 21 земельне. Є випадки програних рішень про відмову надання землі під розміщення барів, наливайок тощо. П’ять із цих питань стосувалися виділення земельних ділянок учасникам бойових дій. Ми були проти, щоб видавали землю колишнім високопоставленим правоохоронцям, у той час, коли сержантам, безпосереднім учасникам бойових дій, землі немає, – розповів Ярослав Нищик.

З свого боку представник Партії вільних демократів Олександр Згіблов заявив, що в середовищі антимерської більшості не було навіть кулуарних розмов про можливий імпічмент міському голові.

Непосильне «вето» 

Представник недорозпущеної фракції «Укроп» Руслан Зоря заявив, що антимерська більшість таки спробує подолати мерське вето на попереднє рішення про розпуск виконавчого комітету, але схоже, що і він сам, і представники більшості не зовсім вірять в успішну перспективу подолання вето, оскільки сам Руслан Сергійович вже підготував резервний проект рішення про розпуск виконкому.

– Будемо голосувати за подолання вето, думаємо, що зберемо необхідні 28 голосів депутатів, – заявив Зоря.

Разом з тим, за словами екс-укропівця, він також подав ще один проект рішення про розпуск виконкому в разі невдалого голосування за подолання вето. За поданий міським головою проект вони голосувати не будуть.

– Якщо ми не подолаємо вето, або ж не проголосуємо поданий мною проект, то новий виконком не буде створений ніколи. Моїм проектом передбачено розпуск виконкому і припинення його існування після голосування і підписання рішення мером. За бажання терміном у п’ять днів можна сформувати новий виконком. А проект міського голови, який передбачає можливість функціонування старого виконкому до обрання нового, є нічим іншим як маніпуляція, – емоційно заявив екс-укропівець.

Нагадаємо, що міський голова зареєстрував свій проект розпуску виконкому, його основна відмінність в тому, що старий склад виконкому зберігатиме повноваження до формування нового.

Під загрозою парламентського бича

Окрім неприхованого бажання міського голови досягти розпуску діючої міської ради, яка виглядає відверто антимерською, представник партії «Національний корпус» зареєстрував петицію про розпуск міської ради, вона поступово набирає голоси, тож очевидно, найближчим часом необхідні 250 голосів буде зібрано.

Цілком очевидно, що депутати міської ради і зокрема антимерська більшість не буде голосувати за її задоволення. Але в будь-якому випадку, яким би не було рішення депутатів, в кінцевому рахунку все залежатиме від рішення Верховної Ради України. Саме вона має виключне право призначати позачергові вибори. Позитивне рішення з такого питання буде значним ударом по нинішній більшості у Черкаській міській раді, адже значній частині депутатів доведеться боротися не лише за мандат, а й попередньо до цього підшукувати нові політичні сили.

Наскільки зацікавлять депутатів на Печерських пагорбах місцеві розбірки судити важко, але об’єктивний грунт для такої зацікавленості все ж існує. Мер Бондаренко за бажання цілком може знайти голоси на підтримку розпуску місцевої ради у значної за розмірами фракції «Народного Фронту» (не має представництва у міській раді), ВО «Батьківщина», «Відродження» (не має представництва у міській раді), Опозиційний блок (не має представництва у міській раді), можливо, Радикальній партії (яка втратила контроль над своїми депутатами і фракцію було розпущено вищим партійним керівництвом) та навіть фракції Блоку Петра Порошенка.

Залиште коментар