Черкасцям розповіли про найбільш затребувані професії серед роботодавців

Черкасцям розповіли про найбільш затребувані професії серед роботодавців

Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою. У свій час дещо був втрачений престиж робітничих професій. Втім досвід показує, що кваліфіковані робітники завжди будуть затребувані роботодавцями і мають більше шансів досягнути професійного успіху. Минулого року до Черкаської обласної служби зайнятості від роботодавців регіону надійшло понад 37 тис. вакансій. Левова часта з них, а саме майже 60 %, пропонують працевлаштування за робітничими професіями.

Це вакансії для кваліфікованих працівників з інструментом, робітників для технічного обслуговування обладнання, кваліфікованих робітників у сфері сільського господарства, працівників галузі будівництва та ін.

Великий попит серед роботодавців регіону спостерігається на працівників за такими професіями як слюсарі, муляри, штукатури, лицювальники-плиточники, електрогазозварники, водії, трактористи, працівники підприємств сфери торгівлі  та громадського харчування. Так, наприклад, кожна десята вакансія була заявлена роботодавцями саме за цими професіями.

Служба зайнятості завжди враховує кадрові потреби роботодавців при організації профорієнтаційної роботи та професійного навчання безробітних, які звертаються за допомогою у пошуку роботи. Зокрема, минулого року профнавчання проходили понад 7 тис. безробітних, понад 90 % саме за робітничими професіями. Більше 700 безробітних проходили підготовку, перепідготовку з робітничих професій. Всього підготовка та перепідготовка здійснювалася за 30 професіями.

Для підвищення свого професійного рівня понад 6 тис. безробітних проходили навчання на курсах цільового призначення та стажування безпосередньо на робочих місцях у роботодавця. Підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення здійснювалося за 27 навчальними програмами.

Торік більше 98 % безробітних після проходження навчання відразу були працевлаштовані. У цьому напрямку обласна служба зайнятості співпрацювала не лише з навчальними закладами регіону та роботодавцями з організації стажування на робочому місці, а й використовувала можливості центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. У 2017 році в таких центрах навчалося 25 безробітних.

За інформацією обласного центру зайнятості

Залиште коментар