Більше половини черкащан мають підвищений артеріальний тиск

Більше половини черкащан мають підвищений артеріальний тиск

У медичних закладах Черкас за підтримки департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради до Всесвітнього дня боротьби з інсультом була проведена міська акція «Дізнайся про ризики інсульту!».
Як інформує КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я Черкаської міської ради», метою акції було привернути увагу людей до таких поширених факторів ризику інсульту, як артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, шкідливі звички; розповсюдження інформації про ознаки інсульту, способи профілактики та уникнення цього захворювання. У межах цього заходу в лікувально – профілактичних закладах, аптеках та інших місцях проводились вимірювання артеріального тиску та цукру в крові, роздавались населенню пам’ятки про ризики інсульту та методи профілактики. Всього для вимірювання артеріального тиску звернулось 3 701 чоловік. Підвищений артеріальний тиск був виявлений у  61 % громадян; із них половина дізналася про підвищення  тиску вперше. Всі громадяни, у яких було виявлено підвищення тиску та цукру в крові були направлені на консультацію лікаря кардіолога та ендокринолога.
Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної патології та смертності від інсульту. З кожним роком захворюваність на цереброваскулярні патології, зокрема на мозковий інсульт зростає. Щорічно в Україні захворюють на інсульт близько 100 тисяч чоловік, з них 50 % стають інвалідами; близько 30 % з них – громадяни працездатного віку. Щорічно в Черкаській області реєструється близько трьох тисяч випадків гострих порушень мозкового кровообігу. В м.Черкаси в 2014 році зареєстровано 824 випадки мозкового інсульту; в 2016 р. – уже 924. В 2016 році захворюваність на мозковий інсульт всього населення м. Черкаси в порівнянні із 2014 роком зросла на 0,9 %, а працездатного – на 3,1 %.

Прочитайте ще:

Залиште коментар