Черкаському перинатальному центру благодійники передали апарат ШВЛ і транспортний інкубатор

Черкаському обласному перинатальному центру передали апарат штучної вентиляції легень та транспортний інкубатор.

Такий комплект обладнання закупили за фінансової підтримки компанії Kimberly-Clark Україна та бренду Huggies та передали представники Благодійного фонду «Амор Юкрейн Хелс Організейшн».

Сучасний транспортний інкубатор Babypod дозволяє надійно та безпечно транспортувати новонароджених і передчасно народжених дітей, підтримуючи необхідну температуру.

Інкубатор укомплектували апаратом штучної вентиляції легень високого класу T6 Amoul, який призначений для дітей з масою тіла від 500 грамів. До комплекту також увійшли матраци з підігрівом для забезпечення теплового ланцюга під час транспортування і проведення оперативних втручань, а також необхідні аксесуари до обладнань.

Нині обладнанням укомплектували відділення інтенсивної терапії новонароджених обласного перинатального центру Черкаської обласної лікарні.

– Апарат ШВЛ – дуже важлива складова для реанімації новонароджених. У нашому відділенні інтенсивної терапії перебувають глибоконедоношені дітки, які довгий час можуть потребувати штучної вентиляції легень: два-три, а то й чотири місяці. Іноді не можуть самостійно дихати навіть доношені дітки. Зараз у відділенні лікуються десятеро діток, шестеро з них – у дуже важкому стані. У будь-який момент можуть народитися й дітки пацієнток, які перебувають у відділенні патології вагітності. Тож апарати ШВЛ нам потрібні постійно. А за допомогою транспортного інкубатора ми зможемо безпечно перевезти діток з одного медзакладу в інший за потреби, – зауважила в.о. заступника медичного директора з акушерсько-гінекологічної допомоги Черкаської обласної лікарні Наталія Лакуста.

Також Наталія Лакуста додала, що сьогодні по Україні значно зріс відсоток передчасно народжених дітей, нині він сягає більше 5%. А по Черкаському обласному перинатальному центрі за 2023 рік народилося передчасно на 25 дітей більше, ніж за 2022 рік. Тому таке обладнання допомагатиме медикам рятувати життя найменших пацієнтів.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної лікарні

Залиште коментар