Виставка унікальних картин – створених дітьми-художниками спеціально, щоби продати їх на аукціоні і пустити кошти на корм та ліки для тварин, яких забрали із вулиці, відкрилася 11 березня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Ініціаторами заходу стали Черкаський обласний благодійний фонд «Життя», Черкаський обласний краєзнавчий музей, ЧДТУ, Черкаський обласний клуб службового собаківництва ТСОУ та черкаська ветеринарна клініка, де діє соціальна програма для безпритульних тварин «Vetta-Survey».
Відкриття виставки стало для черкащан справжнім святом: крім яскравих і емоційних дитячих картин та листівок, ексклюзивно створених кафедрою дизайну ЧДТУ, гості насолоджувалися грою золотого саксофона Богдана Теліженка, піснями гурту «Спів братів» та сучасної вокальної студії «Палітра талантів» (під керівництвом Катерини Грузиненко), танцювальним номером від студентів ЧДТУ Олександри Квятковської та Валентина Прокопенка, віртуозною майстерністю ведучого Миколи Короля та запальним «Дог-шоу» від Черкаського обласного клубу службового собаківництва.
– У кожної дитини має бути домашній улюбленець, свій маленький друг. Це дає їй можливість ніколи не почуватися самотньою та покинутою, відчувати безумовну любов та вірність, свою цінність для іншої живої істоти, та вирости доброю і турботливою людиною. Найчастіше, наші діти – хороші і співчутливі, якщо ці їх пориви душі отримують підтримку дорослих . Якщо ми любимо своїх дітей, то повинні подарувати їм світ, сповнений добра, любові і друзів. Цьому і присвячено унікальну благодійну виставку дитячих картин «Це мій справжній найщиріший вірний друг!», – зазначила президент Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» Оксана Савіцька.
– Ми пишаємося тим, що саме тут, у наших стінах народжуються хороші традиції – і особливо так, що допомагають робити цей світ кращим і примножувати добро на землі.
На цій виставці картин «Це мій справжній найщиріший вірний друг!» представлено роботи саме дітей. І це означає, що у нас ростуть не лише вкрай талановиті, але й добрі, гуманні та відповідальні діти. Які передали свої картини саме на благодійність.
І я сподіваюся, що у майбутньому ці, поки що юні художники прийдуть до музею, де вперше експонувалися їх роботи, і саме тут ми влаштуємо їх першу дорослу виставку, – констатувала директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко.
– Соціальна відповідальність не вимагає якихось особливих зусиль – допомогти може кожен, і наші студенти та викладачі є тому прикладом. Вона із задоволенням підтримують гуманні ініціативи, що дають можливість зробити кращим життя тих, кому потрібна допомога найбільше. Ми раді, що навчаємо студентів тому, що творчість має слугувати добру, – зазначила завідувач кафедри дизайну ЧДТУ Наталя Романенко.