Не зволікати з посівною радять черкаські гідрометеорологи

Не зволікати з посівною радять черкаські гідрометеорологи

Березень розпочався аномальним теплом. Середня температура повітря за першу декаду березня, виявилася рекордно високою і більш відповідала середнім багаторічним значенням другої декади квітня. Як наслідок, із випередженням календаря практично на місяць, грунт досяг фізичної стиглості в перші дні березня, що дозволило виїхати техніці на поля та закривати вологу у грунті.

Про це у фейсбук повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Середня температура грунту вже більше тижня становить 7-8 ° і дозволяє проводити сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур (ячменю, пшениці, вівса, гороху) та з городніх – селера, морква, редис, петрушка, пастернак, цибуля-чорнушка, які вважаються стійкими до заморозків і витримують до 8° морозу.

9 березня агрометеорологи області перший раз визначали вологозапаси грунту весною. За їх результатами відомо, що на більшості площ в метровому шарі грунту під озимими культурами містилося 121-160 мм. На частині площ, зокрема Чигиринський та прилягаюча частина Кам’янського району, Канівський та прилягаюча частина Корсунь-Шевченківського району, вологозапаси метрового шару ґрунту не перевищували 97-120 мм. Основна волога в грунті зосереджена до глибини 60-70 см, місцями -50 см.

Такі значення вологозапасів у метровому шарі грунту становлять 66-72% від значень найменшої польової вологоємності і по всій території області є одними із найнижчих за останні 10 років. Тобто, в разі збереження дефіциту опадів надалі, є ризик весняної засухи.

Не радує аграріїв області і стан озимини на початок весни. За експертною оцінкою агрометеорологів області, третина площ озимої пшениці залишається зрідженою, тому аграріям слід заздалегідь звернути увагу на планування пересіву ярими зерновими культурами з якомога можливим дотриманням структури посівних площ.

За попередніми оцінками, березень надалі вестиме себе як типовий перехідний місяць. А це значить, спостерігатимуться затоки холоду та посилений вітер з невеликими дощами в окремі дні.

Залиште коментар