Від учора у Каневі зупинено дві котельні, внаслідок чого без тепла опинилися Канівський коледж культури і мистецтв, дитсадок «Зайчик», частинаКанівського ВПУ, а також 16 житлових будинків. Про це йдеться у повідомленні Канівської міської ради, інформує «Kanos». За даними чиновників, зупинені котельні знаходяться в районі Канівського коледжу культури та мистецтв і заводу «Магніт».
Наразі частина приміщень Канівського ВПУ опалюється за рахунок твердопаливного котла. Також з теплом, по інформації міської ради, залишилися вихованці дитсадка «Сонечко» (вул.Енергетиків) і ЗОШ №3. Минулого року за сприяння інвесторів і ці навчальні заклади перейшли на опалення приміщень за допомогою твердопаливних котлів, хоча в самому дошкільному закладі скаржаться на низький температурний режим.
А от в ситуації з училищем культури та житловими будинками, загальна кількість абонентів яких нараховує близько 1000 осіб, ситуація куди складніша.
Як розповів Канівський міський голова Ігор Ренькас, відключення котелень відбулося у зв’язку з тим, що Канів через заборгованість не отримав номінації – дозволу на використання газу від НАК «Нафтогаз».
За його словами, значну частину коштів – близько 700 тис.грн. заборгували установи, які фінансуються з державного бюджету. Також витрати за спожите тепло для населення, які мають субсидії, держава компенсує лише наприкінці місяця, в той час, як кошти потрібні на початку.
Крім того, по інформації мера, жителі, які проживають в житлових будинках в районі заводу «Магніт», теж заборгували більше 1 млн. 250 тис.грн.
Для того, щоб отримати змогу використовувати газ для опалення, наразі потрібно оплатити суму в розмірі 500 тис.грн.
По даним чиновників, з міського бюджету уже використані всі кошти, які можна було задіяти на погашення боргу. Наразі міським головою вживаються заходи для того, щоб отримати частину фінансів в кредит. Також вирішенням ситуації, що склалась, займаються керівники установ-боржників, які фінансуються з державного бюджету. Останні звертаються до профільних міністерств.
Крім того, Ігор Олександрович звернувся до всіх боржників із закликом якнайшвидше розрахуватися за спожите тепло, щоб Канів отримав дозвіл від НАК «Нафтогаз» на використання газу, а місто змогло запустити власні котельні.