Черкаські артисти покажуть глядачам незвичну терапевтичну виставу «Прибулець»

Черкаські артисти покажуть глядачам незвичну терапевтичну виставу «Прибулець»

Сеанс терапії з короткочасними польотами в космос. Саме так характеризують жанр своєї нової вистави «Прибулець» артисти Черкаського драмтеатру. Прем’єра запланована на 9 квітня у Будинку культури ім.Кулика. Глядачі побачать постановку режисера Олеся Павлютіна за п’єсою Наталії Блок.

Вистава триває одну годину і 10 хвилин. Але вони будуть дуже інтенсивними для п’ятьох задіяних у ній акторів. У центрі сюжету – любовний трикутник: дві жінки вважають, що закохані в одного чоловіка. Дівчата зустрічають хлопця-програміста (він не супер-зірка, не Бред Піт, не альфа-самець). Проте вони чомусь знаходять, що саме з ним для них стосунки є оптимальними.

Вся п’єса розбита на емоційні монологи людей і сцени, в яких вони показують своїм терапевтам, що з ними відбувається, і просять про допомогу.

– Ми не певні, що ці терапевтки допоможуть нашим героям. Проте для героїв, які стикаються з власною жахливою реальністю, у якій вони можуть просто загинути, є можливим іноді спробувати полетіти кудись, щоб подивитися на свої стосунки відсторонено і зрозуміти, куди іти далі. Ця вистава про контакт з найголовнішим – власними емоціями і власною душею, – розповідає режисер-постановник Олесь Павлютін. – Чому мені важлива тема вистави? З розвитком технологій ми опиняємося в ситуації величезного інформаційного шуму, де все важче стає чути себе і мати контакт з власною душею, і розпізнавати: чи це воно, власне кохання твого життя, чи просто якась мара і марення. І ця вистава є терапевтичною як для всіх тих, хто її створює, бо ми щось своє пропрацьовуємо, так і для всіх, хто її дивиться, – говорить режисер.

Якими вони уявляють своїх героїв, розповіли виконавці головних ролей.

– Моя героїня – Юля, дівчина-візажист. В неї є син, йому 10 років. По життю вона дівчина дуже ніжна, тендітна, чуттєва. Але чоловіка в неї немає. В Сергії є щось, що притягує її. Є надія на те, що він стане гарним батьком її синові. Вона прагне класичних відносин. Але вона не розуміє, що таке справжнє кохання. Ситуації у п’єсі складаються так, що потім всі страждають від цього кохання. Мені здається, що любов – це коли ти світишся від щастя, а не коли ти страждаєш і намагаєшся просто втримати чоловіка, – розповіла актриса Наталія Паникіна.

– Головний герой – це програміст, якому однієї жінки виявилось замало. Спочатку він з однією жив, потім з’явилася інша. Але до жодної з них він не відчуває кохання. Це людина, яка раніше обпалилась. Він уже не може відкрити свої емоції і довіритись, – зазначає Олексій Клименко, виконавець ролі Сергія.

Артисти застерігають – вистава із позначкою «18+», тож брати з собою дітей не варто.

Залиште коментар