Черкасам потрібні ліфтери, але на їхнє навчання в ПТНЗ не вистачає коштів, – Ігор Волошин

Черкасам потрібні ліфтери, але на їхнє навчання в ПТНЗ не вистачає коштів, – Ігор Волошин

На комунальні платежі та заробітну плату в сфері професійно-технічної освіти міста Черкаси коштів з бюджету обласного центру вистачає, а от про розвиток ПТНЗ мова поки не йде. На цьому під час ранкової наради в Черкаській облдержадміністрації наголосив заступник міського голови Черкас Ігор Волошин, повідомляє “Вичерпно“.

“Про ремонтні роботи чи придбання обладнання для того, щоб розвивати технічні спеціальності, ми наразі говорити не можемо. На це є декілька причин. Перша — величезна сума йде на саме утримання, друга — майнові комплекси закладів залишаються не у нашій власності, а в державній. От якби ті ж корпуси, гуртожитки були в комунальній власності Черкас, ми б тоді вкладали в них кошти”, — відзначив Ігор Волошин.

Наголосив він і на тому, що місто Черкаси вже неодноразово просило про виділення субвенції з обласного бюджету на утримання закладів профтехосвіти, адже в них навчаються не тільки діти з Черкас, але й з районів. Однак досі це питання не вирішено.

Ще одне важливе питання — підготовка кадрів.

“Ми готуємо непогані кадри, але вже через декілька місяців чи років вони виїздять на роботу за кордон”, — зауважив Ігор Володимирович.

Досить складно у цьому році формувалося і регіональне замовлення. Зокрема, було скорочене замовлення на такі спеціальності як помічник керівника, натомість звернули більше уваги на ті спеціальності, які затребувані на ринку праці Черкащини.

“На жаль, не можемо зараз запустити таку спеціальність як ліфтер, а в цій спеціальності є потреба, бо наймолодшому ліфтеру в Черкасах за 50. Але тут виникає фінансове питання, оскільки, щоб закупити обладнання, на якому б діти навчалися, потрібна не одна сотня тисяч гривень”, — розповів Ігор Волошин.

В Черкаській ОДА відзначили, що готові лобіювати це питання на рівні Міністерства освіти, щоб були цільові субвенції на професійно-технічну освіту, на розвиток тих професій, які необхідні на ринку праці.

Залиште коментар