Сьогодні у Черкаській мерії члени виконавчого комітету, депутати Черкаської міської ради обговорювали із громадськістю питання збільшення фінансової допомоги на потреби ЗСУ.
На засіданні також були присутні керівники окремих військових підрозділів та рідні захисників, які теж мали можливість висловити свою думку з цього питання.
Зокрема, присутній на засіданні командир другого штурмового батальйону третьої окремої штурмової бригади Дмитро Кухарчук наголосив, що наразі усі пріоритети мають відповідати воєнному часу.
«Я хочу подякувати Черкаській міській раді за виділені кошти. Не всі міські ради виділяють кошти військовим. Також хочу подякувати громаді, що підіймає важливі питання. Але я хочу, щоб мене всі почули. Для того, щоб місто Черкаси залишалося мирним містом, то пріоритети мають відповідати воєнному часу. Я не хочу ніяких маніпуляцій на цей рахунок. Будь ласка, пріоритети мають бути такими, як під час війни», – сказав Дмитро Кухарчук.
Також присутні на засіданні військові зауважили, що не вся інформація, яка стосується допомоги ЗСУ, придбання необхідної техніки та інших товарів для військових, може перебувати у відкритому доступі. Таку інформацію можуть отримувати лише ті люди, у кого є наданий відповідними службами доступ до таємної інформації.
«Не забувайте, що іде війна, все моніториться у соціальних мережах, все можна прорахувати – скільки, кому, куди і що саме надходить. Тут має бути зважено кожне слово, аби не видати якусь важливу інформацію. Аби я міг озвучити, скільки міська рада допомагає щодня, то це суттєві кошти. Тому не роздувайте ситуацію там, де її немає Зараз не мирний час, щоб гратися у політику», – сказав військовий і закликав шукати шляхи об’єднання.
У свою чергу міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив присутнім, що при виділені коштів із міського бюджету існують певні законодавчі процедури, яких місцева влада має дотримуватися. Зокрема, всі видатки з місцевого бюджету під час воєнного стану погоджуються із обласною військовою адміністрацією, що займає певний час. Наразі на розгляді в ОВА знаходяться 7 листів, які чекають на погодження.
Втім мер представив присутнім графіки щодо видатків бюджету на підвищення обороноздатності країни без зазначення конкретних військових частин.
Він також зауважив, що саме військові мають визначатися, що їм наразі вкрай необхідно. Тож при міськраді буде створено рада командирів, до складу якої увійдуть командири підрозділів, що закріплені в Черкасах, а також заступник командира бригади НГУ «Азов» Микита Надточій та представник Третьої штурмової бригади Дмитро Кухарчук. Саме рада командирів ухвалюватиме рішення щодо спрямування бюджетних коштів на армію.
Крім цього, Черкаська міська рада бере шефство над військовими частинами «Азов» та третьої окремої штурмової бригади.
Під час спілкування із представниками громади мер Черкас також звернув увагу на те, що завданням місцевої влади є вирішення соціально-економічних питань міста.
«Якщо завтра не буде тепла, гарячої води, не буде почищений сніг, то зберуться тисячі людей і будуть казати: куди дивиться міський голова? І вони будуть праві», – сказав мер.
До присутніх також звернулася мати загиблого військового:
«Я — мати загиблого Героя. Наші черкасці, ті хлопці, які загинули, — всі Герої. Ви не знаєте, які кошти Анатолій Васильович переводить на допомогу ЗСУ, скільки він допомагав нам скласти грошей для того, щоб ми могли також допомогти ЗСУ! Бо це секретна інформація. Є інформація, яка не потрібна для розповсюдження».
Дружина ще одного полеглого захисника зауважила, що хороші дороги теж потрібні під час війни.
«Я дружина полеглого героя. Мої сини зараз служать на «нулі». Гроші на дороги – це теж гроші на ЗСУ. Бо наша армія має бути мобільною, бо перевозити поранених потрібно вчасно, а не зі швидкістю 20 кілометрів на годину. Для мене не зовсім зрозумілі ці акції під час війни», – сказала жінка.