Черкаська «Батьківщина»: Жодне будівництво не розпочнеться без згоди громади

Черкаська «Батьківщина»: Жодне будівництво не розпочнеться без згоди громади

Лише громада Черкас повинна вирішувати, як розбудовувати мікрорайони міста. Мешканці мають визначатися, що вони хочуть бачити в тому чи іншому місці – житловий масив, спорткомплекс, торгівельний центр чи паркову зону. Про це заявив депутат Черкаської міськради від фракції «Батьківщина» Юрій Тренкін у газеті «Моя Батьківщина – Черкаси», коментуючи будівництво у мікрорайоні Митниця, яке викликало чимало суперечок.

 

 «Я переконаний – Черкаси повинні бути сучасним обласним центром із розвинутою інфраструктурою, із необхідною кількістю соціальних об’єктів, хорошими дорогами та зручними зонами відпочинку. Тому місто потрібно розбудовувати, але по-розумному, із дотриманням законодавства, будівельних норм і обов’язковим погодженням з громадою міста проектів його забудови. Лише громада може вирішувати долю свого міста, свого мікрорайону. Це стосується і забудови Митниці, навколо якої точиться чимало суперечок», – наголошує Юрій Тренкін.

«Батьківщинівець» нагадав, що ще донедавна Митниця була малоперспективним мікрорайоном Черкас. Про це свідчить і мало розвинута інфраструктура, мала кількість соціальних об’єктів, доріг із асфальтним покриттям.

«Нинішня міська влада на чолі із міським головою Черкас, керівником обласної парторганізації Анатолієм Бондаренком звернула увагу на цей мікрорайон і почала його впорядковувати, розбудовувати інфраструктуру. Нині там будуються дороги, пришкільні спортивні майданчики, функціонує найбільший у місті фітнес-клуб з повноформатною аквазоною «Sport Life». Тут планується будівництво Льодового палацу, багатофункціональної спортивної арени, спортивних майданчиків, велодоріжок, муніципальної поліклініки. І це правильно. Адже не може такий прекрасний мікрорайон поблизу водної артерії бути занедбаним, а його вільні земельні ділянки перетворюватися на сміттєзвалища», – переконує «батьківщинівець».

Депутат також звертає увагу на те, що упродовж останніх років Черкаси активно забудовуються і на сьогодні обласний центр – серед лідерів за темпом спорудження житлових комплексів. На його думку, це позитивна тенденція. Адже прихід інвестора, якщо він працює чесно і відкрито, означає відрахування у міський бюджет, а відтак соціальні гарантії для черкасців. Від цього залежить добробут жителів міста – чи будуть відремонтовані дитсадки та школи, чи ремонтуватимуться тротуари та дороги.

«Активне будівництво житлових будинків свідчить про те, що Черкаси – успішне місто. Тут розвинута соціальна сфера, є робочі місця. Тобто для проживання людей створені всі умови. Адже ніхто не поїде у населений пункт, де немає роби, відсутня інфраструктура, соціальна сфера. Якщо будується житло, то це означає, що на нього є попит, його купують. Люди хочуть жити і працювати у нашому місті. А отже розвивається соціальна сфера, інфраструктура міста, воно стає ще більш комфортним для проживання», – пояснив черкаський «батьківщинівець».

При цьому Юрій Тренкін зауважив, що будь-який інвестор повинен починати забудову мікрорайону із будівництва об’єктів соціальної сфери – дитячих садочків та шкіл, дитячих майданчиків, паркових зон, а вже потім розпочинати житлову забудову.

«Тобто необхідно змінити формат забудови міських мікрорайонів. І ми, «батьківщинівці» на цьому наполягатимемо. Адже забудовники повинні  враховувати реальний стан навантаження на наявну соціальну інфраструктуру і якщо якихось об’єктів не вистачає, то вони повинні бути передбачені планом забудови. Тож при проектуванні мікрорайону повинно братися до уваги питання комплексної забудови, яка передбачатиме одночасно із житловою забудовою будівництво очисних споруд, належну кількість освітніх закладів, осередків торгівлі, відпочинку й побутового сервісу, пунктів надання меддопомоги, мережі водо– електропостачання, прибирання й переробки сміття та відходів тощо. Тоді не буде черг у дитячі садочки і другої зміни у школах», – стверджує Юрій Тренкін.

Депутат наголошує, що забудова будь-якого мікрорайону міста – це відповідальність місцевої влади перед мешканцями міста за комфортне проживання у цьому мікрорайоні, за виконання соціальних гарантій на освіту, охорону здоров’я, відпочинок.

Залиште коментар