Черкаські депутати так і не ухвалили бюджет на 2018 рік

Черкаські депутати так і не ухвалили бюджет на 2018 рік

Найболючіше для Черкас питання – прийняття бюджету міста на 2018 рік – не було ухвалене на сьогоднішньому засіданні сесії Черкаської міської ради. Депутати так і не дослухались ні до міського голови Анатолія Бондаренка, ні до головного фінансиста Черкас Наталі Джуган, які закликали їх прийняти це важливе для усіх містян рішення.

 

У деталях розбирався кореспондент «ПроГоловне».

Аргументом тих, хто відмовився голосувати за бюджет (а це три фракції – ВО «Свобода», Партії вільних демократів та Блоку Петра Порошенка і група «Громадянська позиція») було те, що виконком не подав до міськради проект бюджету. Без цього, на їхню думку, вони не можуть розглядати питання бюджету, оскільки це буде порушенням процедури. Більше того, виступи декого з них звучали максимально просто: «Якщо ми навіть ухвалимо бюджет, то це нічого не змінить, ціна цьому рішенню – нуль».

 

А оскільки виконкому депутати розпустили своїм попереднім рішенням, то тепер питання виплати зарплат бюджетникам, фінансування соціальних допомог незахищеним верствам населення знову зависне на невизначений термін.

Міський голова Анатолій Бондаренко зауважив, що цей проект рішення подав він та бюджетна комісія. Саме ця комісія мусила втрутитись у процедуру прийняття бюджету, оскільки депутати своєю бездіяльністю (неприйняттям бюджету у визначений термін – до 25 грудня минулого року) спонукали її до цього.

Проголосувати за бюджет намагалася переконати депутатів і директор департаменту фінансової політики ЧМР Наталя Джуган. Вона підкреслила, що має бути ухвалено два документи – про міський бюджет на 2018 рік та про порядок фінансування бюджетних установ до ухвалення бюджету. Останнє необхідно через те, що навіть у разі ухвалення проекту бюджету він почне діяти не раніше, ніж через місяць (будуть ухвалюватись кошториси кожної установи тощо). До цього часу місто має жити за принципом фінансування 1/12 від торішнього бюджету. Це дасть змогу хоча б виплатити зарплати містянам.

«Заяви про те, що «голосування за бюджет нічого не дасть», що «ціна цьому голосуванню – нуль» – це абсолютна неправда. Це рішення дасть можливість розблокувати роботу міської ради і органів самоврядування. Усе інше – це просто злочинна бездіяльність і безвідповідальність перед власною громадою», – підтримав пропозицію голосувати Павло Карась. На підтвердження своїх слів він навів витяг із закону про місцеве самоврядування. Проте його аргументи більшість депутатів не сприймали.

Не стали слухати вони й священика православної церкви отця Андрія.

 

 «Сесія – це вищий орган, ніж виконавчий комітет, вона має право приймати бюджет», – перед початком голосування зауважив Анатолій Бондаренко.

 

Але марно. У підсумку за бюджет проголосували лише 17 депутатів, решта ж просто відмовилася від участі у голосуванні.

Залиште коментар