Черкаським підприємцям розповіли, як зменшити енерговитрати

Черкаським підприємцям розповіли, як зменшити енерговитрати

Днями у ДП «Черкасистандартметрологія» відбувся безкоштовний семінар «Енергетичний аудит будівель». Він мав за мету допомогти суб’єктам підприємницької діяльності регіону адаптуватися до нових вимог законодавства та ознайомити їх з основними принципами державної політики у сфері енергетики та комунальних послуг. Про це інформують на сайті “Діловий Регіон“. 

Участь у заході взяли понад півсотні осіб. Серед них представники органів влади, керівники підприємств та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Чорнопищук підкреслив, що раціональне споживання  енергоресурсів сьогодні дуже важливе

– 23 липня набирає чинності Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», – розповів він. – Документ передбачає обов’язкову сертифікацію та аудит енергетичної ефективності будівель з метою визначення фактичних показників та оцінку їх відповідності нормативним вимогам.

За словами Михайла Чорнопищука, ДП «Черкасистандартметрологія» забезпечене відповідним обладнанням та кваліфікованим персоналом для проведення тепловізійного обстеження будівель на території Черкаської області.

Лектор семінару Вадим Литвин, член правління, керівник навчального центру Асоціації енергоаудиторів з Києва, розповів про мету та особливості проведення енергетичного аудиту будівель:

«Якщо ми маємо за мету створити дійсно сучасний комплексний проект, треба почати з обстеження, або енергоаудиту. Він допоможе зменшити енерговитрати, визначивши найбільш ефективний, дешевий та доцільний спосіб для конкретного об’єкта».

Лектор звернув особливу увагу на вимоги законодавства щодо енергосертифікації будівель, ролі кваліфікованого персоналу для проведення зазначених робіт та забезпеченні процедури відповідними приладами такими, як тепловізор.

За словами Вадима Литвина, проведення тепловізійного обстеження будівель дасть можливість виявити в процесі зйомки дефекти монтажу огороджувальних конструкцій будівлі, «містків холоду» на стиках різних елементів огороджувальних конструкцій, нещільних прилягань стулок вікон та дверей, виявлення інтенсивних теплових потоків, що в кінцевому результаті впливає на збільшене використання теплової енергії.

Знання, отримані на семінарі, дозволять учасникам застосувати їх на практиці з метою економії енергоресурсів та суттєвого заощадження коштів, переконані організатори.

 

Залиште коментар