Черкаси – на 17 місці в Україні за рівнем комфортності

Черкаси – на 17 місці в Україні за рівнем комфортності

Видання «Фокус» зробило рейтинг комфорту серед українських міст. За версією журналу, Черкаси посідають 17 місце із 22, а підсумковий бал міста становить 37,1. Про це пише “Економіка сьогодення“.

Серед переваг у Черкасах називають доступне житло  та невисокий рівень безробіття, а от серед недоліків перераховують погане транспортне сполучення з іншими регіонами, розбиті дороги, низьку інвестиційну привабливість.

Черкаси за більшістю показників — міцний середнячок. Якість міських сервісів тут оцінили на трієчку, що відповідає середньому рівню по Україні. Діяльністю мера в Черкасах задоволено 66% городян. У порівнянні з іншими областями це високий показник. Та й в цілому на тлі жителів інших регіонів, черкасці виглядають оптимістами — 45% з них вважають, що справи в їх місті йдуть в правильному напрямку.

Однак в рейтингу «Фокуса» позиції обласного центру помітно знижує погане транспортне сполучення. Через Черкаси проходить тільки три траси національного значення, а поїзди відправляються в чотирьох напрямках. Влітку цього року ситуацію додатково ускладнило закриття на ремонт єдиної в місті переправи через Дніпро.

Зараз машини пропускають по графіку тільки в одному з напрямків. Через це водіям доводиться по кілька годин чекати своєї черги. Ті, у кого не вистачає терпіння, їдуть в об’їзд через Канів або Світловодськ, роблячи гак у 50 км. Можливо, через транспортні проблеми інвестиційна привабливість міста низька, а ціни на товари з умовною споживчого кошика, навпаки, досить високі.

Варто зауважити, що перше місце у рейтингу зайняв Київ (причому і він набрав лише 60 балів зі ста можливих), друге — Львів, третє — Луцьк. А з аутсайдерів українських міст за комфортом проживання Чернігів, Суми та Херсон, які зайняли 20, 21 та 22 місця відповідно. Також «Фокус» зясував нюанси життя в окупованих містах Криму та Донбасу, які не ввійшли у рейтинг, а саме: Севастополь, Сімферополь, Донецьк і Луганськ.

Залиште коментар