Чому варто святкувати Різдво 25 грудня, пояснили черкаські священики

Чому варто святкувати Різдво 25 грудня, пояснили черкаські священики

На Черкащині віряни православної церкви України планують перейти на відзначення Різдва Христова 25 грудня. Про це повідомив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

За його словами, нині вивчається думка громадськості з цього приводу, а остаточне рішення буде приймати вище церковне керівництво.

“Я був вже готовий зробити цей перехід на святкування 25 грудня в цьому році, але мене застеріг владика Епіфаній, адже це рішення не має прийматися одноосібно.

Однак цьогоріч ми проведемо у Святотроїцькому соборі 25 грудня вітальний флешмоб. О 9.30 заспіваємо різдвяних колядок, щоб привітати більшість православних вірян в усьому світі, які відзначають Різдво саме в цей день. Також 24 числа біля церкви ми виставимо вертеп”, – зазначив Іоан.

7 січня – це Різдво за старим стилем, тобто за Юліанським календарем. Логічно було б святкувати його за новим стилем, тобто за Григоріанським календарем, разом із більшістю церков світу, вважають священики.

“Відзначати Новий рік перед Різдвом нелогічно, тому що літообчислення в нас іде від Різдва Христова. Таке перенесеня автоматично знімає проблему святкування Нового року, коли піст. Також це буде кроком назустріч і дієвою вдячністю Константинопільському патріархату, і допоможе розтотожнити ПЦУ із московською церквою”, – розповів про переваги святкування 25 грудня протоієрей Андрій Шиманович.

Як зазначили священнослужителі, перенесення дня святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня потягне за собою зсув більшості церковних свят, окрім Великодніх, на два тижні.

2 коментарі до цієї статті

  1. Православних спонукають до чергового блуду. Перший блуд був у 17 столітті.
    Україну тоді гетьмани і попи продали за єзуїтські та масонські обіцянки!!!!!
    І тепер маємо стати на тіж граблі?!
    https://vremya.eu/stati/obschestvo/koljada-ta-r-zdvo-sakralna-osnova-pravos.html

    Відповіcти
  1. […] На Черкащині представники ПЦУ також заговорили про святкування Різдва 25 грудня. Про це повідомляє progolovne.ck.ua. […]

Залиште коментар