Де дешевше жити студенту: у гуртожитку чи винаймати квартиру?

Де дешевше жити студенту: у гуртожитку чи винаймати квартиру?

Вступна кампанія уже розпочалась і перед більшістю абітурієнтів постало питання, де краще жити: у студентському гуртожитку чи винаймати квартиру. Батьки теж «сушать» голову, чи винаймати для свого чада квартиру, де, звісно, кращі умови проживання, та чи зможуть вони ці умови оплатити.Журналіст сайту «Економіка сьогодення» вирішив і собі поцікавитися цінами на проживання у черкаських гуртожитках та у квартирах у різних районах міста.

Як виявилося, вартість проживання у черкаських гуртожитках становить від 5 000 гривень на рік. Умови різні. Студенти платять за одне ліжко-місце з урахуванням обов’язкових послуг.

Існують випадки, коли студенти із інших міст та областей вимушені винаймати квартиру, оскільки їм не вистачило місць у гуртожитку або їх не влаштовують тамтешні умови.

Оскільки значна частина приїжджих студентів вимушена рахувати кожну копійку, а жити все ж хочеться в нормальних умовах, то їм доводиться обирати між кількома варіантами оренди квартир: проживання із господарями, окрема кімната, «ліжко-місце» та окрема квартира. У різних районах Черкас ціни на проживання помітно різняться.

На Митниці за оренду 2-кімнатної квартири доведеться віддати від 3 000 грн на місяць (ціни подаються без врахуваннь комунальних послуг).

У районі Хімселеща можна знайти квартиру від 1 500 грн.

На площі 700-річчя пропонують квартири за 2 600 грн  – 6 000 грн на місяць.

У районі вул.Новопречистинської (колишня Сєдова) за кімнату доведеться викласти від 2 500 до 6 000 грн.

Проживання у кімнаті у центрі Черкас, по вул.Хрещатик, у квартирі, де мешкає господиня, нам запропонували за 1 500 грн. Оренда окремої квартири в центрі коштуватиме від 4 000 грн.

У районі Соснівки квартиру можна знайти за 1 000 грн.

У районі Молокозаводу кімната у квартирі з господинею коштуватиме 1 000 грн.

У районі ТРЦ «Дніпроплаза» – приблизно 1 500 грн.

«Жити в гуртожитку чи знімати квартиру? В обох випадках є свої плюси і свої мінуси. Жити в гуртожитку дешевше, тут мешкає багато однокурсників, веселіше. Водночас, з власного досвіду знаю, що в гуртожитку готуватися до занять дуже важко. Але все залежить від вас, – розповідає мешканка одного із черкаських гуртожитків Тетяна Хрящевська. – Не завжди трапляються сусіди, що поділяють ваші інтереси і сприяють вашому навчанню. Знімати квартиру обійдеться недешево і не завжди знайдеться варіант поблизу навчального закладу. Потрібно більше часу на дорогу. Проте вам гарантовано спокій і затишок, і всі можливості для самонавчання. Тут потрібно зважити всі за і проти, вибрати те що підходить саме вам. Оптимальний варіант коли ваші сусіди, і в тому і в іншому випадку. добре знайомі вам люди. Велике значення також має думка та фінансові можливості ваших рідних, до них варто прислухатися».

Залиште коментар