Десять немовлят протягом року залишили в пологових будинках Черкас

Десять немовлят протягом року залишили в пологових будинках Черкас

Як повідомила начальник служби у справах дітей Черкаської ОДА Оксана Покатілова, за 2017 рік у пологових будинках Черкащини залишили 10 дітей.

Про це пише Інфоміст.

Про причини вчинків матерів-зозуль розповіли у обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За словами провідного фахівця із соціальної роботи Олени Савченко, найчастіше залишають дітей все ж жінки юного віку, які не мають умов для виховання малечі. Нерідко народжують дівчата по 13-15 років, у такому разі опікунами все одно до досягнення повноліття стають батьки породіллі. Звичайно, за умови, коли немовля залишають в родині.

“Найчастіше залишають дітей просто у пологових будинках молоді дівчата, які самі не знали батьківської любові. Тобто ті, хто виховувався у дитячих будинках, інтернатах. Зазвичай вони проживають в гуртожитках чи найманих кімнатах, тож не мають належних умов та підтримки від близьких або батька дитини. Їм просто немає куди і до кого повертатися. Друга категорія матерів-зозуль – це асоціальні жінки. Мається на увазі, наприклад, алкозалежні. Такі часто вже мають по 3-5 дітей, але на їхнє виховання вже позбавили батьківських прав через аморальний спосіб життя”, – розповідає Олена Савченко.

Рідше відмовляються від дітей із фізичними вадами, але таке також трапляється. Адже не у всіх є матеріальна можливість доглядати за дитиною із інвалідністю.

Були випадки, коли народжували жінки із інших міст, ті просто кидали немовлят у палатах.

Загалом до Центру соціальних служб надійшло цьогоріч 12 заяв про наміри матері залишити дитину, з цього приводу телефонують і лікарі, і родичі жінок. Сім із них після проведення бесід таки погодилися виховувати немовлят.

Прочитайте ще:

Залиште коментар