Дружина загиблого учасника АТО Олена Ложешнікова: “Правда завжди з тими, хто захищає свою землю і народ”

Дружина загиблого учасника АТО Олена Ложешнікова: “Правда завжди з тими, хто захищає свою землю і народ”

Життя родин Олени Галви та Олени Ложешнікової, як і 24-ьох черкаських сімей та тисяч родин зі всієї Україні, що втратили своїх синів, чоловіків, батьків в неоголошеній війні на Сході України,  в якийсь момент розділилось на до і після.  Про це пишуть на сайті Черкаської міської ради.

Олена Ложешнікова:
– Війна увірвалась в життя багатьох родин, зруйнував мрії та сподівання  тисяч людей,  скалічив їх долі.
Гірке випробування долі згуртувало черкаські родини. Спілкуючись між собою, ми намагаємось підтримати один одного.

Весь біль втрати та жах  війни – погодьтесь – в повній мірі здатні відчути лиш ті, хто пережив подібне.

Олена Ложешнікова  втратила  у війні на Сході свого чоловіка Володимира – добровольця 2-го батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» – який від початку воєнних дій пішов захищати Україну.
Володимир Іванович служив старшим оператором протитанкового взводу, брав участь  у боях за Іловайськ, потрапивши в оточення…31 серпня 2014 року мужнього захисника України не стало.
– Війна увірвалась в життя багатьох родин, зруйнував мрії та сподівання  тисяч людей,  скалічив їх долі. Гірке випробування долі згуртувало черкаські родини. Спілкуючись між собою, ми намагаємось підтримати один одного, – розповідає Олена Ложешнікова.
У 2015 році за ініціативи  родини Володимира Ложешнікова, друзів сім’ї, та волонтерів Черкас за підтримки Об’єднання жінок та матерів бійців учасників АТО   були започатковані тури вихідного дня для близьких загиблих бійців АТО, які діють і донині. Першими тоді гостей приймало наше місто. Такий успішний досвід із задоволенням  перейняли й інші регіони України, куди для відпочинку, спілкування, обміну досвідом та знаннями, приблизно, двічі на місяць на гостини їздять сім’ї загиблих учасників АТО.
Торік черкаські  родини побували в містах Житомир, Малин, Чернігів, Тернопіль та Київ.

Олена Герасимівна наголошує, що в Черк

Черкаси – чи не єдине місто в Україні, де в знак поваги за  загиблими у зоні АТО черкаськими бійцями їх іменами названі вулиці в обласному центрі.

Також усім нашим Героям посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин м. Черкаси»  та нагороджено пам’ятним знаком «За заслуги перед м. Черкаси» 1 ступеня.
Крім цього, у холі міськвиконкому створено Галерею Слави, де в меморіальній частині розміщено партрети усіх черкаських Героїв, які віддали свої життя, захищаючи Україну на Сході.

асах є підтримка і діалог з керівництвом міської влади та особисто з міським головою Анатолієм Бондаренком.

Так, Черкаси – чи не єдине місто в Україні, де в знак поваги за  загиблими у зоні АТО черкаськими бійцями їх іменами названі вулиці в обласному центрі.
Також усім нашим Героям посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин м. Черкаси»  та нагороджено пам’ятним знаком «За заслуги перед м. Черкаси» 1 ступеня.
– Коли ми розповідаємо на спільних зустрічах родинам з інших регіонів України про те, що  у нас імена  загиблих черкаських бійців живуть у назвах вулиць – ті щиро захоплюються такою позицією міської влади. Приємно, що наші пропозиції були почуті та підтримані, – говорить Олена Ложешнікова.
Окрема гордість Черкас та всіх сімей, чиї рідні, знайомі воювали чи й досі захищають цілісність України на Сході, є унікальне видання, яке цього року побачило світ «Пам’ять серця».
Це – збірка матеріалів про 26 черкаських захисників, які віддали свої життя у цій неоголошеній війні. У книжці зібрані спогади дружин, матерів, дітей, батьків, військових побратимів, колег та друзів, ілюстровані фотографіями про  життєвий шлях наших Героїв.
У контексті нинішніх подій – це єдиний  в Україні такий ґрунтовний збірник, який за інформаційної підтримки та сприяння рідних реалізувала  міська влада Черкас, взявши усі витрати з упорядкування та видання.
Ініціатива  створення такої книжки належить міському голові Анатолію Бондаренку, який, до речі, нещодавно оплатив з власних коштів випуск додаткового тиражу цього збірника.
Адже це видання викликало неабиякий резонанс  в освітній, культурній та суспільній спільності. І 1100 перших примірників вже розійшлись серед родин загиблих Героїв,  військових, навчальних закладів, бібліотек та громадських  спілок.
– Для громади надзвичайно важливо, коли місто шанує та пам’ятає своїх Героїв! Черкащина – край козацтва, батьківщина Богдана Хмельницького та Тараса Шевченка і виданням такого збірника міська влада Черкас вкотре це засвідчила. Родини загиблих воїнів АТО зі всієї України вдячні за таке шанування Героїв, турботу до сімей загиблих та  щиру любов до України! – визначає на своїй сторінці у фейсбуку Всеукраїнська ГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО”.
В’ячеслав Галва – з позивним «Кузьмич» – один з найкращих бойових  інструкторів України за життя щедро ділився своїми знаннями та досвідом з військовослужбовцями АТО.
Олена Галва:
– Рідні загиблих бійців, військові побратими з інших регіонів були вражені наповненням збірки “Пам”ять серця”, якістю та ґрунтовністю викладеного матеріалу.
Адже у книжці (загальним обсягом понад трьохсот сторінок) зібрані особисті спогади, представлені унікальні фотографії з родинних архівів.
Це – історія життєвого шляху, досягнень і перемог наших захисників, які, переконана, – гідний приклад для виховання наступних поколінь. 

Саме завдяки цим навикам чимало з них вийшли живими з-під ворожого оточення та вцілили під обстрілами. Тепер історія його героїчного життя  та мудрий спокійний погляд з теплою посмішкою на обличчі  живе на сторінках «Пам’яті серця».

Він – вічна гордість своєї сім’ї, приклад гідності, військової честі, людяності та відповідальності за життя рідних та країни загалом.
Для мами В’ячеслава – Олени Всеволодівни – син завжди живе в її серці та думках, завжди поряд.
Днями жінка повернулась зі столиці, де в урочистій атмосфері, як мама загиблого учасника АТО,  отримала медаль за свого сина «За жертовність та любов до України», нагородженого посмертно. Але найбільше торкнулись серця слова військових побратимів сина, які підійшли до неї, подякувавши за врятовані В’ячеславом їх життя.
Також у Києві Олена Всеволодівна презентувала книгу “Пам’ять серця”, яка стала справжнім відкриттям:
– Рідні загиблих бійців, військові побратими з інших регіонів були вражені наповненням збірки, якістю та ґрунтовністю викладеного матеріалу. Адже у книжці (загальним обсягом понад трьохсот сторінок) зібрані особисті спогади, представлені унікальні фотографії з родинних архівів. Це – історія життєвого шляху, досягнень і перемог наших захисників, які, переконана, – гідний приклад для виховання наступних поколінь.  І було б надзвичайно добре організувати спільні зустрічі рідних та учасників АТО з учнями та студентами. Бо хто, як не ми, можемо краще розповісти про наших захисників. А ці історії героїзму, жертовності та самовідданості України – те зерно патріотизму та справжніх людських цінностей, яке є запорукою єдності нації та цілісності держави. Ми відкриті до такої співпраці і сподіваємось на сприяння у цьому напрямку з боку міської влади, зокрема, департаменту освіти та гуманітарної політики.
Особливі сподівання та  надію сім’ї загиблих учасників АТО, військові та їх рідні покладають на спорудження меморіального комплексу пам’яті учасників АТО.
На початку цього року в Черкасах були оголошені результати міського  конкурсу на кращий ескіз меморіалу, у якому перемогу здобула 16-річна донька загиблого на сході України добровольця Володимира Ложешнікова – Дар’я.
Проект майбутнього пам’ятника сподобався рідним загиблих Героїв, їх побратимам, військовим, волонтерам не тільки з Черкас, а й з інших міст України. Тож з нетерпінням всі очікують на його встановлення.
 Усі ми щиро сподіваємось, що нарешті почнеться спорудження цього меморіалу. Він буде сучасним баченням ідеї духовного поєднання минулого, сьогодення і майбутнього, трагедії часу, ідеї героїзму, самопожертви заради інших і безцінності миру на землі,–  відзначила Олена Герасимівна.

Залиште коментар