Екзотичні улюбленці живуть вдома в черкаської школярки

Екзотичні улюбленці живуть вдома в черкаської школярки

Черкащанка Марина Збавитель навчається у восьмому класі. Окрім собаки та рибок, вдома у дівчини живе двадцять п’ять павуків, три ящірки, скорпіон і пітон Леон. Першими мешканцями домашнього тераріуму були павуки. В дитинстві Марина дуже боялася цих тварин. Щоб подолати фобію, батьки придбали павука, а згодом їх зацікавили ці екзотичні тварини. Нині в родині Марини живе 25 павуків-птахоїдів різних видів, деякі з них – дуже отруйні. Дівчина зізнається, що любить спостерігати за павуками: зазвичай вони ховаються, але коли вилазять із нірок, можна роздивитися їхнє незвичне забарвлення. Про це пише “Іn.ck.ua”

“Ми купуємо павуків не лише в Черкасах, завдяки своєму хобі познайомилися з власниками таких тварин з усієї України, тому наші павуки приїздили з різних областей. Нас цікавлять різні види, тож час від часу деяких продаємо, деяких обмінюємо, а іноді нам можуть просто подарувати павука. Зазвичай купуємо самок, вони живуть довше, деякі види до 25 років, а ось самці лише 5. Зате самці одразу мають красиві різнокольорові забарвлення, а ось самки стають гарними лише з віком.

Всі наші павуки – отруйні. Одні більшою мірою, інші – меншою. Безпечні різновиди – повільніші, тому ми можемо брати їх на руки й фотографуватися. Нещодавно придбали декілька дуже отруйних павуків, вони надзвичайно швидкі й небезпечні, тож їх не ризикуємо діставати з тераріуму. Годуємо павуків тарганами та зоофобусами. Маленьких павуків підгодовуємо частіше, дорослих – рідше. Часом вони одразу нападають на їжу, а іноді можуть не їсти по півроку”, – розповідає школярка.

Скорпіон – екзотичний і небезпечний мешканець тераріуму

Вдома у Марини живе скорпіон. До рук такого улюбленця вона майже не бере, адже будь-який необережний рух – і скорпіон може вкусити власницю. Тож родина милується ним у тераріумі. Його забарвлення спочатку здається повністю чорним, але якщо підсвітити ліхтариком, можна помітити зелені відтінки.

Помилуватися екзотичною твариною можна нечасто, скорпіон постійно ховається в будиночку. Годують його, як і павуків, тарганами. Щоправда, скорпіони можуть рік нічого не їсти, тому тарган живе разом зі скорпіоном, аж доки той не захоче підживитися.

Пітон на ім’я Леон

Родина Марини давно мріяла про пітона чи удава, тому восени у них вдома з’явився Леон. Зараз довжина тропічної змії – 80 см, згодом вона виросте до двох метрів. Живуть пітони до 20 років. Для його утримання потрібен тераріум, у ньому має бути лампа та термометри для контролю тепла й вологості. Такі плазуни бояться протягів і полюбляють максимально теплий клімат. У щотижневому раціоні Леона – щури. “Трапеза” триває близько 30 хвилин. Потім протягом двох днів пітона не можна брати до рук, аби їжа перетравилася.

Щоб Леон не поводився агресивно, господарі часто беруть його на руки, аби він звикав до запаху людей. Зазвичай пітон активно повзає по господарці, потім закручується на руці, сидить і гріється.

Три активні ящірки

Ящірки – дві самки та самець – мають жовте й леопардове забарвлення. Такі плазуни не кусаються, вони не мають зубів. Але якщо їх розізлити, можуть вхопити палець і довго не відпускати, тож треба чекати, доки вони самі не розкриють щелепу. Це нічні тварини: вдень вони ховаються, а ввечері починають активне життя. Марина випускає їх із тераріуму, вони надзвичайно активно досліджують дивани, ліжко, стіл.

Родина Збавитель встигає приділити час кожному улюбленцю, не забувають про рибок та веселого песика Річі. А от годування екзотичних тварин – здебільшого татові обов’язки. Утримання такої екзотики вдома – задоволення не надто дороге. Для родини Марини це не бізнес, а цікаве хобі – їм подобається самим спостерігати за життям екзотичних улюбленців та дивувати гостей.

Залиште коментар