«Електронний рецепт» незабаром запровадять у Черкасах

«Електронний рецепт» незабаром запровадять у Черкасах

Полегшити процес отримання пільгових ліків хочуть у Черкасах. Тут будуть запроваджувати пілотний проект «Електронний рецепт». Черкаси стали одним з небагатьох міст України, де за підтримки USAID запрацює така система. За рекомендаціями експертів, які відвідували наше місто, до пілотного проекту по Україні із впровадження “Електронного рецепту” увійшли Вінниця, Дніпро, Івано-Франківськ, Бахмут та Черкаси.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

 

За словами директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олега Стадника, Черкаси обрали через те, що в нашому місті повністю комп’ютеризована первинна медична ланка, де виписуються рецепти.

“Можливо, це буде стартувати спочатку по ліках від цукрового діабету, по тих, що люди отримують за програмою «Доступні ліки», а потім опуститься загалом на все амбулаторне пільгове забезпечення пацієнтів. Процес відбуватиметься приблизно таким чином. Людина, якій виписали рецепт, буде на свій мобільний телефон отримувати повідомлення: «Ви можете отримати рецепт за таким-то номером у такій аптеці». Людина йде до вказаної аптеки, демонструє провізору SMS і отримує свої ліки”, – розповів Олег Стадник.

Точна дата старту проекту наразі невідома. Поки що у Черкасах очікують на відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України. Після тестування проекту «Електронний рецепт» у обраних містах (у тому числі і в Черкасах), цю систему планують запровадити по всій Україні.

Залиште коментар