Фермери Черкащини беруться за вирощування часнику

Фермери Черкащини беруться за вирощування часнику

Нині селяни все частіше займаються сільським господарством для започаткування власного бізнесу. Одним із прикладів такого агробізнесу на Черкащині є вирощування часнику. Як виявилося, розведенням цієї культури мало хто займається. Чому склалася така ситуація, які перспективи розвитку та скільки можна заробити на вирощуванні часнику, журналіст сайту «Економіка Сьогодення» дізнавався у фермерів із Катеринопільщини.

Подружжя Алла Шевченко та Михайло Борисов займаються часниковим бізнесом другий рік. Зізнаються, що спочатку дуже хвилювались, чи піде у них справа.

 «Вложили чималу суму коштів для того, щоб купити насіння часнику. Хвилювались, бо вперше доводилося цим займатися. Для власного споживання раніше насаджували невелику грядку, то не надто переймалися за його урожайність», –  розповідає господиня

Вперше про такий бізнес господарі із Катеринопільщини дізнались через Інтернет. Потім почули у новинах, що часник був дефіцитом в Україні і ціни перевищували 100 грн за кілограм і вирішили зайнятися вирощуванням цієї сільгоспкультури. Вони вирішили ризикнути та купили 860 кг насіння озимого часнику та засадили 1 гектар землі.

«Дуже важко розпочинати бізнес без мінімальної бази знань, тому ми перечитали та передивились дуже багато інформації в Інтернеті. Окрім вирощування, важко було зберігати часник, оскільки він потребує особливих умов. Навесні, у нас було дуже багато відходів. Працювати доводилось усім членам родини, також ми наймали людей, які нам допомагали садити, обробляти та викопувати», – говорить жінка.

Продавши урожай часнику, цього року фермери придбали сівалку. За сівалку довелося віддати 5 000 тисяч гривень.

Середня оптова ціна рослини за кілограм – 30-45 грн. У черкаських магазинах та ринку коштує 50-60 грн за кілограм. Продавці прогнозують, що ціна підніметься до 100 грн за кілограм.

«Конкуренція в цьому напрямку на ринку зростає, – розповідає пані Алла – загалом, ми урожаєм свого часнику задоволені, дуже сподіваємось, що цей продукт почнуть цінувати і наступного року оптова ціна підніметься».

Прочитайте ще:

Залиште коментар