Фінансування грантів у галузі культури продовжать на наступні 5 років

Фінансування грантів у галузі культури продовжать на наступні 5 років

Виконком погодив проект рішення Черкаської міської ради «Про затвердження міської програми виділення грантів у галузі культури м. Черкаси на 2018-2022 роки». Далі проект виноситиметься на розгляд депутатів. Про це повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.
Як розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин, ця програма є продовженням нині діючої з виділення грантів у галузі культури м. Черкаси,  яка затверджувалась на період 2013-2017 років.
– За цей період було втілено 35 проектів від громадських організацій, ініціативних груп та окремих митців. Значно зросла кількість претендентів на отримання гранту, кількість новітніх культурно-мистецьких проектів (2013 рік – з 8 поданих проектів – реалізовано 2, 2016 рік – з 25 поданих реалізовано 11, у 2017 році – з 40 поданих реалізовано 15), – пояснив Ігор Володимирович.
А також зауважив, що програма направлена на підтримку саме культурно-мистецьких проектів і передбачає залучення додаткового фінансового ресурсу від спонсорів та меценатів (доповнювальні гранти).
За його словами, процедура виділення грантів передбачає відкриту презентацію-захист культурного проекту грантонабувачем перед членами Експертної ради та представниками засобів масової інформації. Рішення про виділення коштів на реалізацію грантів приймається колегіально експертною радою до складу якої входять фахівці різних сфер культури та мистецтва.
– Слід відмітити, що в зв’язку з незначним фінансовим ресурсом проекти минулих років, за рішенням експертної ради, фінансувалися не в повному обсязі.  При підготовці проекту рішення враховано необхідність підтримки різноманітних новаторських, творчих ідей, якісних мистецьких проектів у наступних  2018-2022 роках, та створення культурного продукту шляхом збільшення бюджетного фінансування, – акцентує Ігор Волошин.
На його переконання, ухвалення цього рішення дасть змогу розширити можливості вивчення всеукраїнського та міжнародного культурного досвіду, підвищити рівень якості проведення культурно-масових заходів, залучати громаду до створення креативних мистецьких проектів тощо.

Залиште коментар