Ґрунтовний ремонт мосту обійшовся громаді лише в 196 тисяч гривень

Ґрунтовний ремонт мосту обійшовся громаді лише в 196 тисяч гривень

Ні для кого не є новиною, який стан автошляхів у нашій державі в цілому, та й у Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді зокрема. Ця проблема з року в рік лише загострювалась. Тому після створення громади вирішення питання ремонту доріг було визначене як першочергове, інформують “Вісті Черкащини”.

Перед тим, як ремонтувати дорогу на мосту через Гірський Тікич, депутатська комісія, до складу якої був запрошений і начальник Тальнівського райавтодору, обстежила дорожнє покриття центрального мосту та під’їзди від вулиць Соборної й Гагаріна. Члени комісії вирішили, що міст вже нікуди латати – там потрібно повністю замінити асфальт.

Для цього спочатку демонтували старе покриття (було знято 180 тонн старого асфальту), прочистили дренажну систему, провели нівелювання, після якого виявилося, що перепади бетонної основи становлять від 5 до 25 см.

Для того, аби ідеально вирівняти поверхню мосту необхідно було стелити шар асфальту товщиною близько 25-35 сантиметрів, що врази збільшило б навантаження на конструкцію та втричі збільшило б витрати з бюджету. Крім того, потрібно було виготовити проектну документацію. Тому, керівництвом громади було прийнято рішення: покласти середній шар асфальту товщиною від 5 до 6,5 см. Це надало можливість зняти з мосту до 100 тонн зайвого навантаження, зекономити кошти та поновити дорожнє покриття.

В цілому ремонт асфальтового покриття центрального мосту обійшовся у 196 тис. гривень.

Прочитайте ще:

Залиште коментар