На Уманщині людей з особливими потребами реабілітують по-сучасному

На Уманщині людей з особливими потребами реабілітують по-сучасному

Комфорт і затишок панують в Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами, що на Уманщині. В його стінах, завдяки турботі кваліфікованого персоналу та наявності сучасного обладнання, щорічно одержують соціально-реабілітаційні послуги більше тисячі громадян з інвалідністю, ветерани, учасники АТО. А в цілому близько двох тисяч людей, адже оздоровитися тут мають змогу і звичайні жителі міста та прилеглих районів. Удосконалювати ж заклад спільно з громадою не втомлюється начальник управління соціального захисту населення Уманської міської ради, засновниця Комплексу Галина Кучер, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Усі наявні умови Реабілітаційного комплексу дають змогу здійснювати системну роботу психологічного, соціального, реабілітаційного, організаційного, інформаційного та методичного характеру, розповідає Галина Кучер:

– Тут ми пропонуємо низку послуг, які можуть отримати за певну оплату і звичайні жителі. Приміром, у водному відділенні є душ Шарко, висхідний, циркулярний, гідролазерний душі, підводний душ-масаж, ванна Джакузі, басейн, інфрачервона, а також комп’ютеризована душова кабіни, сауна тощо. Працює і відділення фізіотерапевтичних процедур, де надаємо відвідувачам консультації та патронаж різних лікарів. Тут і ультразвукові інгаляції, і парафіно-озокерітові аплікації, біотрон, дарсонвалізація, ампліпульс-терапія, фіто-, аромо-, кінезотерапії. Функціонує кріосауна, соляна кімната, тренажерний зал та ще безліч іншого.

IMG_6440

За словами Галини Михайлівни, на базі Комплексу необхідні послуги з оздоровлення та реабілітації отримують й учасники АТО. Торік для них встановили лазерний та висхідний душі, гідромасажну кабіну. Ці та інші послуги вони проходять тут безкоштовно, на пільгових умовах.

Унікальним в закладі є і вакуумний масаж-апарат, яких на Черкащині лише три. Він призначений для пресотерапії, що потребують жінки після операцій на молочних залозах. Отримали апарат завдяки Черкаському обласному центру медико-соціальної експертизи.

IMG_6427

А ще тут є Університет третього віку, де функціонує кілька факультетів, зокрема декоративно-прикладного мистецтва, народного співу та хореографії, формування здорового способу життя та організації туризму та ін.

Заклад планують удосконалювати й у подальшому. Мають ще безліч планів для реалізації. Поміж них – і створення Пансіонату для стареньких — на 100 ліжкомісць.

– Рівень якості соціальних послуг для населення має відповідати європейському, — сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – До цього ми постійно прагнемо, запроваджуючи відповідні стандарти та ефективні моделі. При цьому неабиякої ваги тут набуває зацікавленість та небайдужість громади. Приємно, коли спільними зусиллями вдається досягати гарних результатів. А Уманський реабілітаційний комплекс є яскравим тому прикладом.

IMG_6394

Зауважимо, Комплекс має відзнаку Ради Європи і Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Заклад повністю обладнаний високотехнологічною апаратурою для надання сучасних фізіотерапевтичних послуг і комплексу водних процедур. Комплекс працює для всіх, хто бажає пройти процедури під фаховим медичним наглядом. Штат висококласних фахівців і система медичного консультаційного супроводу дає змогу отримати послуги на рівні кращих санаторно-курортних закладів України.

Залиште коментар