Гори сміття в Черкасах накопичують ОСББ, економлячи на його вивезенні

Гори сміття в Черкасах накопичують ОСББ, економлячи на його вивезенні

Гори негабаритного сміття, на які скаржаться черкасці, нерідко накопичуються біля будинків, що вийшли із СУБів та створили  об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Так нові розпорядники квартплати економлять на вивезенні сміття. Ще один варіант – підкинути його під будинки СУБу.

Як розповів директор Соснівського СУБу Роман Моторний, зафіксовано вже не один факт, що будівельне та інше негабаритне сміття зноситься з будинків ОСББ і швидко накопичується на майданчиках біля будинків, які вони обслуговують.

«У квартплаті мешканців тих будинків, як і в наших, закладена плата за вивезення сміття. Тільки вивозити його повинні ми за кошти, зібрані з наших будинків. Іноді наші працівники змушені двічі на тиждень проганяти техніку, щоб навести лад, – розповідає Роман Моторний. – Мені кожен день телефонують і міський голова, і його перший заступник стосовно сміття, що накопичилось біля будинків ОСББ. Розуміють, що це не наше, але піклуються про стан міста».

На думку керівника СУБу проблема була ще й в неефективній роботі муніципальної інспекції, яка ніяк не реагувала на скарги та не притягувала до відповідальності порушників. Він переконаний, що після того як міський голова призначив новим керівником інспекції Віталія Косяка, справа нарешті зрушиться з місця.

«Наші працівники спільно з представниками СУБів  об’їжджають місто, фотографують  факти порушень, спілкуються з головами ОСББ та перевіряють чи уклали вони договори на вивіз сміття, бо нерідко вони в них просто відсутні. Думаю, ми швидко наведемо лад в цьому питанні», – прокоментував ситуацію начальник управління інспектування Черкаської міської ради Віталій Косяк.

Крім недобросовісних ОСББ, додають роботи комунальникам і підприємці, які роблять ремонти чи будуються й навалюють біля баків гори будівельного сміття. Поки муніципальна інспекція з’ясовувала як звати власника ларька, який днями викинув будівельне сміття на Смірнова, 2, через дорогу підійшов чоловік зі ще двома мішками. Це видно на фото, наданому «Про головне». Також по фото можна побачити всю історію утворення смітників на цьому місці – від чергового прибирання великогабаритного сміття, яке проводили працівники Соснівського СУБу, до утворення нової кучі сьогодні вранці. Зафіксовано факт, що цього разу сміття сюди звіз голова ОСББ будинку на Смірнова,3.

Крім того, подаємо фото «окраси міста», яку вже два місяці плекає ОСББ за адресою Гагаріна, 33.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар