Громадські організації розробляють законопроект для підтримки атовців

Громадські організації розробляють законопроект для підтримки атовців

Окремий законопроект щодо соціальної підтримки учасників АТО та їхніх сімей планують розробити на державному рівні. Ініціатором є Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО». До Черкащини її представниці приїздили за підтримкою. Тут, у стінах обласної адміністрації, зустрілися за круглим столом із представниками обласної та міської влади Черкащини, тутешніми громадськими організаціями. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, вітаючи присутніх, детально поінформував про діючі в регіоні обласні програми з підтримки учасників АТО.

– Спільно з громадськими організаціями, котрі опікуються питаннями бійців АТО, розробили три обласні програми, – зауважив Віталій Володимирович. – Це, зокрема, комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації та психологічної реабілітації і професійної підготовки учасників АТО, інша – соціальна програма «Турбота», і нарешті та, що стала справжнім пілотним проектом в області, – програма пільгового кредитування житла для атовців. Вона діє з минулого року, утім, шляхом кооперації обласного та місцевих бюджетів, вже сьогодні більше десяти бійців оформили кредити на вигідних умовах. А нині маємо вже 70 осіб на черзі, бажаючих скористатися Програмою.

Віталій Володимирович розповів і про медичне забезпечення бійців, допомогу дітям учасників АТО та ін.

Очільниця Всеукраїнської ГО «О’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Наталія Московець щиро дякувала за теплий прийом родин бійців, які неодноразово відвідували Черкащину. А також розповіла, що вже три роки поспіль об’єднання працює з Черкасами, де функціонує філія ГО, – родини загиблого бійця Володимира Ложешнікова, керівницею якого є вдова атовця Олена. У цілому ж організація налічує 15 філій в різних регіонах України, близько 6 сотень учасників.

– Від Олени Ложешнікової чули, що у вашій області створені програми – справді дієві, тож для нас важливо перейняти тутешній досвід. Водночас ми переконані, що окремий закон на державному рівні є необхідністю. Це дозволить комплексно вирішувати питання, що турбують атовців та їхні родини. Звичайно розуміємо, що процес розробки вдалого закону – справа не проста, але маємо надію, що нам, за всезагальної підтримки, це вдасться. Тому сподіваємося і на вашу. Найкращі ж пропозиції і рекомендації від громадськості  використаємо для розробки  проекту і представлятимемо у Мінсоцполітики та ВРУ. Власні ж, зокрема напрацьовану концепцію, презентували нещодавно під час парламентських слухань, маємо й підтримку кількох нардепів.

По завершенню, низка громадських організацій Черкащини поставили свої підписи у Меморандумі Всеукраїнського об’єднання про підтримку у створенні окремого Закону.

Залиште коментар