Хто оплачує повірку лічильників води?

Хто оплачує повірку лічильників води?

Відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюється за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Постановою Кабінету Міністрів від 8 липня 2015 року № 474 затверджено «Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт». Дія цього документу поширюється на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання, а також на споживачів відповідних послуг – фізичних осіб, у власності яких перебувають засоби вимірювальної техніки.

Періодичність повірки усіх типів водолічильників, термін чинності повірки яких закінчився після 29.11.2016, становить 1 раз у 4 роки згідно з наказом Мінекономрозвитку від 13.10.2016 № 1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями».

Якщо у лічильника, встановленого в квартирі, закінчився термін чинності повірки, то його зняття на повірку, повірка, ремонт (у разі необхідності та можливості), встановлення після повірки, проводиться за рахунок тарифів на водопостачання й не повинно оплачуватись додатково. Довідка про непридатність до застосування лічильника, видана Державним підприємство «Черкасистандартметрологія», свідчить про те, що цей засіб вимірювальної техніки (за результатами його повірки) не відповідає встановленим до нього вимогам. Але цей документ не констатує те, що прилад не підлягає обслуговуванню чи ремонту, йдеться у роз’ясненні ДП «Черкасистандартметрологія».

Крім того, водолічильник підлягає позачерговій повірці, якщо виникають сумніви, що він правильно вимірює, або коли пошкоджені чи зірвані пломби.

Співробітники ДП «Черкасистандартметрологія» виконують повірку лічильників води та, у разі необхідності й можливості, проводять їх технічне обслуговування чи ремонт.

Для проведення цих робіт ДП «Черкасистандартметрологія» має 2 стаціонарні еталонні проливні установки та переносну установку, яка забезпечує можливість проведення повірки водолічильників без їх демонтажу.

Прочитайте ще:

Залиште коментар