Хто отримав Шевченківську премію у 2024 році

 

 

 

 

 

Президент України указом затвердив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року.

Про це йдеться на сайті Офісу президента, указ №№143/2024.

“Література”

Дмитро Лазуткін за книгу поезій “Закладка”;

Ярина Чорногуз за книгу поезії “[dasein: оборона присутності]”

 

“Публіцистика, журналістика”

Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм “20 днів у Маріуполі”).

 

“Музичне мистецтво”

Джамала — за альбом Qirim;

композиторка Кармелла Цепколенко — за кантати “Читаючи історію” за поезією Оксани Забужко, “Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?” за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки та контрабасу, Симфонію № 5.

 

“Театральне мистецтво”

Іван Уривський, Тетяна Овсійчук, Сусанна Карпенко за виставу “Конотопська відьма” за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

 

“Візуальні мистецтва”

Андрій Єрмоленко — серія робіт “Ukrainian resistance // Український опір”.

 

Указом президента також встановити, що розмір премії цього року — 429 тисяч гривень кожна.

 

Лауреати у 5 з 7 категорій

Цьогоріч не визначили лауреатів із двох категорій: літературознавства і мистецтвознавства та кіномистецтва, хоча претенденти були.

Голова Шевченківського комітету Євген Нищук зазначив, що за положенням, якщо у категорії декілька претендентів набрали велику кількість голосів, то комітет може оголосити лауреатами Шевченківської премії одразу обох, і разом з тим не визначити переможця або переможницю в категорії, де номінантам не вистачило голосів.

Національна премія України імені Тараса Шевченка, або Шевченківська премія — державна нагорода України, заснована у 1961 році. Вручається за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва.

Одна людина може отримати нагороду раз за життя. Присуджує відзнаку президент України на підставі рішення комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

Залиште коментар