Історичний архітектурно-ландшафтний комплекс розташований на Черкащині

Історичний архітектурно-ландшафтний комплекс розташований на Черкащині

Не можна обійти увагою село Леськове Черкаської області, оскільки саме там, на величезній території розташований казковий архітектурно-ландшафтний комплекс «Садиба Даховських», повідомляє “Україна туристична“.

Комплекс складається з незрівнянного замку, дивовижного саду і спорудженої греблі водосховища. Доповнює садибу величезний листяно-хвойний парк біля річки Конелкі.

Архітектурно-ландшафтний комплекс створила сім’я польських за походженням поміщиків Даховських. Протягом чотирьох поколінь, поміщики розширювали свій вплив і володіли багатьма землями в околиці села Леськове.

Історія маєтку почалася в 1770-і роки, коли Маріан Даховський збудував невеликий будинок. Його діти і онуки активно розширювали свої території і викуповували у селян землі. Коли Даховські стали найбагатшими і найвпливовішими в окрузі, вони зайнялися будівництвом нового маєтку для своїх дітей. Палацом все не обмежилося. Даховські створили паркову зону, прибудували до палацу ще одну частину, додали в план парку ставок. Таким чином, вони перетворили садибу в архітектурно-ландшафтний комплекс.

На сьогоднішній день, замковий комплекс – це триповерхова будівля. Стіни садиби задекорована вазами та іншими деталями. На кутах будинку красуються шість веж. В одній з них – квадратної вежі (як це обумовлено фамільним гербом поміщиків), знаходиться головний вхід в замок. На першому поверсі розташовані головний вхід, кабінети, салони, балкон і перехід в парк. Поверхом вище можна потрапити хазяйські та гостьові спальні, а також ванні кімнати. Нагорі замку знаходиться оглядовий майданчик.

У радянські часи на території були табори і санаторії, після госпіталі. З 2003 року Садиба Даховських – закритий об’єкт, що охороняється, який можна відвідати лише за попередньою домовленістю.

Залиште коментар