Канівські депутати розглядатимуть Громадський бюджет

Канівські депутати розглядатимуть Громадський бюджет

На розгляд депутатів чергового засідання сесії Канівської міської ради виносяться проекти рішень «Про затвердження Положення про запровадження бюджетування за участі громадськості (Громадський бюджет ) міста Канева» та «Про Громадський бюджет міста Канева на 2018 рік». Про це інформує управління економічного розвитку, повідомляють Новини Черкас.

 

Нагадаємо, бюджет участі (Громадський бюджет) — це інструмент прямої демократії, за допомогою якого громадяни беруть участь у прийнятті рішень щодо розподілу визначеної міською радою частини бюджетних коштів через подання відповідних ініціативних проектів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем міста та його жителів, та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти.

Положення визначає основні вимоги до організації і запровадження бюджетування за участі громади та забезпечує порядок реалізації Громадського бюджету за наступними етапами:

1) затвердження параметрів Громадського бюджету на наступний рік ;

2) інформаційно-роз’яснювальна робота;

3) подання проектів;

4) промоція проектів;

5) оцінка і прийняття проектів для голосування;

6) голосування за проекти;

7) визначення проектів-переможців;

8) реалізація проектів-переможців;

9) звітування та оцінка результатів реалізації проектів.

Проектом рішення сесії міської ради «Про Громадський бюджет міста Канева на 2018 рік» пропонується затвердити параметри Громадського бюджету міста Канева на 2018 рік. Так, передбачається, що загальний обсяг Громадського бюджету на 2018 рік складатиме суму в 450 тис. грн.; зокрема, на проекти пропонується виділити 300 тис. грн., а на мікро-проекти – 150 тис. грн.

Максимальний бюджет проекту – 300 тис. грн., максимальний бюджет мікро-проекту – 50 тис. грн.

Прочитайте ще:

Залиште коментар