Кому й на скільки підвищать пенсії з 1 травня?

Кому й на скільки підвищать пенсії з 1 травня?

З 1 травня підвищується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1247 до 1312 гривень. У зв’язку з цим органи Пенсійного фонду України з 1 травня проведуть перерахунок пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, “прив’язаних” до прожиткового мінімуму, пише “Черкаський край”.

— Будуть збільшені мінімальні розміри пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам, у яких є страховий стаж: 20 років для жінок, 25 років для чоловіків — для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, і 30 років для жінок, 35 для чоловіків — для пенсій, призначених після зазначеної дати. Збільшиться доплата за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам; мінімальні розміри пенсій з інвалідності та у зв’язку із втратою годувальника; розміри підвищень, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; мінімальні розміри пенсійних виплат інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам-ліквідаторам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шахтарям; пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» й інші, – розповідає начальник головного управління ПФУ в Черкаській області Світлана Зінник

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам (якщо людина не на державній службі, не є суддею, прокурором) проводиться у розмірі 85 відсотків, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (з 1 травня це 1968 гривень). Перерахунок пенсії для них буде проведено з часу, коли вони звільняться з роботи.

Цікаві факти

Місячна потреба на виплату пенсій черкащанам — 722 мільйони гривень. За перший квартал на пенсії було спрямовано 1,8 мільярда. В області налічується майже 413 тисяч пенсіонерів. З них цивільних — 396 тисяч, військових — 16 тисяч. Середній розмір пенсії в Черкаській області — 1707 гривень (у цивільних — 1666 гривень, військових — 2690).

Пенсію до тисячі гривень одержує 3% пенсіонерів, від тисячі до 1,5 тисячі — 53%, від 1,5 тисячі до 3 тисяч — 38%, від 3 тисяч до 5 тисяч — 5%, понад 5 тисяч — 1%.

Серед пенсіонерів за віком 90 відсотків мають трудовий стажу понад норму. І вийшовши на заслужений відпочинок, вони не покладають рук: працюючих пенсіонерів у області майже 74 тисячі осіб, близько 18 відсотків. Майже 300 тисяч гривень за перший квартал надійшло у держбюджет з пенсій працюючих пенсіонерів. Але стосується особливий порядок виплати пенсій не всіх працюючих пенсіонерів — таких лише 10,5 тисячі на область, адже 85-процентне обмеження торкається пенсії понад 1870 гривень (з травня —1968 гривень).

За рік, з квітня минулого року, працюючих пенсіонерів стало на 0,6 відсотка більше. А «традиційно» до квітня 2015 року в області було 20 відсотків працюючих пенсіонерів.

Прочитайте ще:

Залиште коментар