Мобілізація в Україні: стало відомо, кому будуть повторно видавати повістки

В Україні до 13 травня триватиме мобілізація, після чого її, швидше за все, продовжать ще на три місяці. Стало відомо, кому з чоловіків повторно видаватимуть повістки.

Начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного територіального центру комплектування у Києві Володимир Новосядлий повідомив, що сповіщення населення про необхідність стати на військовий облік проводиться постійно. Повістки масово видають за місцем проживання, роботи, на вулицях та у будь-яких громадських місцях, повідомляє Today.ua.

У новому законопроєкті про мобілізацію №10449 допускається вручення повісток електронною поштою, а також через електронний кабінет призовника. Якщо парламент погодить цей документ, сповіщення проходитимуть в онлайн-режимі. З’являться так звані електронні повістки.

Юрист Роман Лихачов заявив: такі зміни призведуть до того, що повістки вручатимуть чоловікам, які вже їх отримували. Переклад формату в інтернет-режим збільшить частоту оповіщення, а чи буде в цьому сенс – поки незрозуміло.

Уповноважені працівники ТЦК щодня виходять патрулювати, щоб видавати військовозобов’язаним повістки. Вони перевіряють, чи стоїть чоловік на обліку, а також, чи має бронювання або відстрочення від служби. За підсумками можливе виписування повістки для уточнення даних.

Є чоловіки, які після початку повномасштабної війни з’явилися в ТЦК самостійно, але не були призвані до ЗСУ. Серед них є ті, кого було визнано придатним за результатами ВЛК.

У випадку, якщо чоловіка визнали обмежено придатним або зовсім непридатним, співробітники військкоматів можуть повторно видати повістку прямо на вулиці.

Нагадаємо, що за постановою Кабміну облікові дані слід оновлювати про себе протягом семи днів після будь-яких змін, але не рідше ніж раз на п’ять років. Рішення ВЛК про стан здоров’я буде дійсне протягом року.

Деякі відстрочки надають на період навчання, після чого їх потрібно оновити. Термін дії бронювання – шість місяців або період наявності підстав для відстрочки від служби.

Повістки повторно видають чоловікам, які:

• проходили ВЛК понад рік тому;

• не оновили свої облікові дані;

• не підтвердили дані про броню або підстави на відстрочки;

• будуть мобілізовані.

Прессекретар Черкаського ТЦК Аліна Кривошея повідомила, що повістки про уточнення даних видаватимуться двом категоріям чоловіків. Це переселенці та ті, кому ще не видавали повістки після початку повномасштабної війни.

Джерело: Today.ua

Залиште коментар