Крапельне зрошування у Чорнявському лісорозсаднику дозволяє вирощувати мільйон сіянців щороку

Крапельне зрошування у Чорнявському лісорозсаднику дозволяє вирощувати мільйон сіянців щороку

На лісовому розсаднику у Чорнявському лісництві Чигиринського лісгоспу вирощують сіянці сосни звичайної для майбутньої лісокультурної кампанії. Цей розсадник є базовим для підприємства і забезпечує потреби усього лісгоспу у посадковому матеріалі. Аби виростити високоякісні сіянці, тут вже третій рік поспіль використовують систему крапельного зрошення. Такий метод поливу дозволяє забезпечити сіянці необхідною кількістю вологи та неабияк економити воду. Особливо ця технологія рятує у спекотний та посушливий період. Щороку на цьому лісорозсаднику вирощують близько мільйона сіянців сосни звичайної, а система автополиву дозволяє підвищити якість посадкового матеріалу. Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Цього року в Чорнявському лісництві, де розташований базовий хвойний розсадник, засіяли площу 0,7 га основної лісоутворюючої породи підприємства і на весну плануємо виростити близько – 800 тисяч стандартних сіянців сосни звичайної. Такої кількості цілком вистачить, аби навесні заліснити усі заплановані площі», – зазначає директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр.

Важливу роль у вирощуванні сіянців відіграють своєчасні догляди, на цьому лісорозсаднику їх проводять вручну. Аби захистити рослини протягом усього періоду росту від шкідників та всіляких захворювань, проводять ще й хімічні догляди.

 

Окрім сосни звичайної у Чорнявському розсаднику вирощують і декоративний посадматеріал – тую західну, ялину колючу, каштан кінський, сосну кримську, березу повислу, ялівець, самшит та інші. Їх реалізують населенню, установам, організаціям, а також використовують для озеленення садиб лісництв.

Прочитайте ще:

Залиште коментар