Лабораторією Черкаського обласного центру з гідрометеорології виявлені шкідливі речовини

Лабораторією Черкаського обласного центру з гідрометеорології виявлені шкідливі речовини

За період спостережень з 15 по 20 травня 2023 року, лабораторією Черкаського обласного центру з гідрометеорології були виявлені речовини, вміст яких в атмосферному повітрі перевищує їх гранично допустиму концентрацію по середнім за добу значенням (ГДК с.д. у мг/м3).

Перевищення ГДК с.д. мають:
▪ формальдегід – у 1,7 – 4,2 рази у Дніпровському мікрорайоні з 15 по 20 травня;
▪ аміак – у 1,1-1,3 рази в центрі міста та у Південно-західному мікрорайоні (15-17 травня); у Дніпровському мікрорайоні у 1,3-2,3 рази (з 15 по 20 травня);
▪ діоксид азоту – у 1,1 рази в центрі міста (16 травня) та у Дніпровському мікрорайоні (20 травня);
▪ завислі речовини – у 1,2 – 1,7 рази в цілому по місту впродовж всього тижневого періоду.
Інформація по концентраціям основних забрудників повітря в цілому по місту приведена в таблиці.

Порівняно з попереднім тижнем якість атмосферного повітря в цілому по місту Черкаси суттєво не змінилась. Суха погода сприяла підвищенню концентрацій пилових домішок. У Дніпровському мікрорайоні дещо зменшились концентрації формальдегіду. В цілому по місту зменшились концентрації діоксиду азоту.
Більш забрудненим мікрорайоном став Дніпровський мікрорайон, так як атмосферне повітря в цьому районі перенасичене викидами аміаку та формальдегіду в найбільшій мірі.

Отже, повітряний басейн над містом Черкаси продовжує бути забрудненим пилом, аміаком та формальдегідом вище граничнодопустимих концентрацій.

За прогнозом, погода поточного тижня слабо сприятиме розсіюванню шкідливих речовин в атмосферному повітрі. Температура повітря в денні години коливатиметься в межах 21 – 27° С. Температура в ночі – 10-16° С. Очікувані помірні короткочасні дощі 24-25 травня дещо зменшать кількість пилових домішок в атмосфері.

Залиште коментар