Липень-2019 на Черкащині претендує на звання «найбільш сухого»

Липень-2019 на Черкащині претендує на звання «найбільш сухого»

Дві декади липня вже позаду, а найтепліший місяць року не по сезону прохолодний. Температура повітря на 2-3° нижче кліматичної норми, температура води в річках 18-22°, проти червневих 28-30º.
Про це повідомляє директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Також в липні звичайно випадає найбільша кількість опадів за рік, за рахунок інтенсивних зливових дощів. В цьому році опадів випало по всій території області від 2 до 30% норми, а з початку літа – 30-70% норми. Найбільш проблемними є частина центральних районів, зокрема Смілянський та Черкаський.

Сьогодні атмосферну нестабільність на Черкащини зумовлюють атмосферні фронти циклону на ім`я Theo, який розташувався над південною акваторією Норвезького моря. Прогнозуємо короткочасні дощі, грози, місцями шквали 15-20 м/с. Температура вночі 11-16º, вдень 23-28º.

У середині тижня позначиться вплив балканського циклону, очікуються дощі, грози через що повітря охолоне на 2-3º.

У кінці робочого тижня, коли настає кліматична маківка літа, ініціатива стане переходити до скандинавського антициклону. Дощів поменшає, дещо потеплішає, проте спеки все ж не буде.

За аналізом даних, більше ніж за 70 років спостережень метеостанції Черкаси, липень 2019 поки претендує на звання «найбільш сухий».

Залиште коментар