Міська влада запропонувала перевізникам компроміс щодо пільговиків, ті – відмовчуються

Міська влада запропонувала перевізникам компроміс щодо пільговиків, ті – відмовчуються

Конфліктна ситуація щодо погроз приватних перевізників (які працюють на міських маршрутах) зупинити обслуговування пільгових категорій з 14 липня, набирає обертів. Якщо власники черкаських маршрутів втілять обіцяне, то серед  тих, кому вже за кілька днів  буде відмовлено у безкоштовному проїзді, опиняться, приміром, незрячі та їх супроводжуючі, інваліди, діти-сироти, афганці, чорнобильці, учасники АТО тощо.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Такий крок перевізники пояснюють збитковим тарифом, який нині складає 4 гривні, та відмовою міської влади його підвищувати до 5 гривень, про що ті наполягають останні півроку. А також – відсутністю фінансування з бюджетів  різних рівнів на перевезення пільгових категорій громадян. Не вирішує цю ситуацію і нещодавно ухвалене рішення Уряду про монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті, оскільки у грошовому еквіваленті передбачає вкрай мізерну компенсацію.

Учора під час спільної наради у міськвиконкомі, яка відбулась  під головуванням секретаря міської ради Ярослава Нищика, зала засідань була вщент заповнена обуреними громадянами, які через такі дії перевізників будуть позбавлені свого законного права на безкоштовний проїзд.

Свій категоричний протест щодо цього висловили представники ряду громадських об’єднань та спілок, які опікуються категорійними черкасцями. А також – чимало організацій та осередків колишніх та нинішніх військових, які й зараз захищають цілісність України на Сході.

 

Люди у формі один за одним акцентували на несправедливості, коли ціною власного життя та здоров’я вони та їх побратими тримають оборону рідної держави. Тоді як у себе вдома їх прагнуть виштовхати з маршрутки ті, хто завдяки нашим військовим мають мир на Черкащині та ведуть тут свій бізнес.

Від імені всіх своїх побратимів голова Черкаської спілки учасників АТО Олексій Колісник заявив: якщо з 14 липня міські перевізники таки наважаться втілити обіцяне – вони діятимуть рішуче.

“За три роки, що я є членом виконавчого комітету, перевізники вже звертались до виконкому з проханням підвищити проїзд у міських маршрутках з трьох до чотирьох гривень.  Тоді була домовленість про оновлення рухомого складу та підвищення якості надання послуг з громадських перевезень у Черкасах. Проте  відтоді так нічого з обіцяного не було виконано. Перевізники спокійно працювали, отримуючи прибутки. Тоді як заручниками ситуації ставали пасажири, які змушені були отримувати неякісні послуги. Більше того – зауважу, за цей час рівень громадських перевезень в місті істотно знизився. Тому, звертаючись до власників маршрутів, наголошую,  шановні, працюйте прозоро, показуйте офіційну заробітну плату та кількість робітників, платіть податки, дійте на розвиток, а не лише на власне збагачення. Тоді й місто вам піде назустріч”.

Висловлюючи консолідовану позицію міського голови Анатолія Бондаренка, виконавчого комітету та депутатського корпусу, секретар міської ради Ярослав Нищик зазначив, що міська влада – повністю на боці черкасців. І саме інтереси наших громадян та забезпечення гідних умов, зокрема, в питанні громадських перевезень є  визначальними у вирішенні цього питання.

“Шантаж та погрози приватних перевізників, подібні тим, які були у люті морози в січні цього року – не пройдуть. Також відверто заявляю – формувати штучний конфлікт між міською владою та пільговиками – не треба. Маєте якісь претензії – ідіть у суд та доводьте там власну правоту. Показуйте реальні документи, економічні та фінансові розрахунки введення своєї діяльності, справжні, а не фіктивні цифри щодо пасажиропотоку, відсотку перевезення пільговиків тощо. Але цього ніхто й досі не робить. Жоден перевізник. Оскільки воліють діяти в обхід закону, методом маніпуляцій та тиску. До того ж у всіх них ще у березні закінчились угоди на перевезення”, – зазначив Ярослав Володимирович.

За його словами, попередньо міська влада вже пропонувала  перевізникам компромісний варіант. У відповідь на підвищення до п’яти гривень ті мають щоденно у визначені часові проміжки, приміром, з 11-00 до 15-00 безкоштовно перевозити також пенсіонерів та школярів.

Проте власники маршрутів не пристали на цю пропозицію, взявши паузу на роздуми.

Під час такого відкритого громадського діалогу Ярослав Нищик вкотре звернувся до перевізників – відкинути ультиматуми та повернутись до конструктивної розмови, призначивши  чергову нараду на четвер, 12 липня, об 11-00.

Водночас від імені міської влади Ярослав Нищик запросив усіх громадян повідомляти про факти порушень з боку перевізників, зокрема, щодо відмови в обслуговуванні пільгових категорій, до управління транспорту Черкаської міської ради  (за тел. 36-01-72) задля подальшого реагування.

А також – доручив підготувати проект звернення до Генеральної прокуратури, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради (який виноситиметься на сесію міської ради) стосовно урядового рішення щодо монетизації пільг та подальші наслідки, які не кращим чином відображаються на реакції суспільства та  сфері громадських перевезень.

Залиште коментар