На Черкащині зафіксовано 62 випадки сказу з початку року

На Черкащині зафіксовано 62 випадки сказу з початку року

Сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тварини тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови або слизові оболонки під час укусу або при ослиненні. Резервуаром і переносником вірусу є лисиці, але основну загрозу для людей становлять домашні та бездомні тварини, зокрема собаки та коти, які заражаються сказом на природі через укуси диких тварин. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Ось чому за тваринами, які нанесли укуси людям, необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу.

Останній випадок захворювання на сказ людини в області зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі. За медичною допомогою батьки дитини, яка була покусана бродячою кішкою, не звернулися, через що необхідні щеплення не були проведені і дитина померла.

Про це повідомили в ДУ«Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

У поточному році  на 19-ти адміністративних територіях зареєстровано 62 випадки, з них 5 (8,0%) – серед диких звірів), серед собак-15(24,2%), котів-29 (46,8%). Найбільшого поширення ця інфекція набула у Черкаському, Смілянському, Катеринопільському, Канівському та Золотоніському районах. За антирабічною допомогою в травматологічні кабінети з приводу нападу тварин (собаки, коти, тхір, білка тощо) звернулося 1034 особи, з яких 276-ти призначено профілактичне лікування.

Залиште коментар