На Черкащині зафіксовано 16 випадків сказу

🛑Цього року в Черкаській області уже зафіксовано 16 випадків сказу серед тварин. Укус зараженої сказом тварини є смертельно небезпечним для людини. Як вберегтися від укусів тварин, яка ситуація зі сказом в області та що робити після того, як покусала тварина, – про це розповіли фахівці Черкаського обласного ЦКПХ.

📌За даними МОЗ щорічно в Україні реєструється близько 100-120 тисяч осіб, які звертаються до медичних установ з приводу укусів тваринами, з них 60 % одержують лікування.

⚡️Із 2001 по 2023 рр. в Україні зареєстровано 53 летальних випадки сказу серед населення. У Харківській області цього місяця зареєстровано випадок смерті людини від сказу. Захворів 59-річний чоловік, мешканець Чугуївського району. Хворого вкусила за палець власна кішка, яка була інфікована на сказ та не мала щеплень. Невдовзі тварина померла. Чоловік не звернувся за медичною допомогою у терміни, коли вакцинація проти сказу мала врятувати життя. Як результат, хворий помер.

💉Головною причиною, що призвела до захворювання і смерті укушених скаженими тваринами людей, є небажання або незнання про необхідність профілактичного лікування сказу вакциною.

ℹ️ Останній випадок сказу в області зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі. За медичною допомогою батьки дитини, яка була покусана бродячою кішкою, не звернулися. Через це необхідні щеплення не були проведені і дитина поімерла.

☑️За даними регіональної лабораторії ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби, у 2023 році в Черкаській області на території 9-ти територіальних громад зареєстровано 29 випадків сказу серед тварин. Зокрема, у 14-ти котів, 9-ти собак, 5-ти лисиць та однієї куниці.

📛У цьому році епізоотична ситуація значно погіршилась. У січні та лютому уже зареєстровано 16 випадків сказу тварин, що складає 55,2% від усіх випадків сказу у 2023 році. Ризик інфікування вірусом сказу мали 25 осіб, які отримують антирабічне лікування.

Детальніше ➡️ http://surl.li/qzwld

Залиште коментар