На Черкащині руйнується місцина, де похований Максимович

 

У мережі показали фото зруйнованого санаторію в Золотоніському районі. Це урочище – Михайлова гора, де був хутір, на території якого похований Михайло Максимович – перший ректор Київського університету імені Шевченка. Фото опублікували в групі Прохорівка в соціальні мережі Фейсбук.

Автор публікації зазначає, що «дуб Шевченка тримається, могила Максимовича на місці». «А навкруги… На Михайловій горі тепер можна знімати фільм жахів…», – зазначає автор допису.

Ця місцина є історично. На Михайловій горі стояло кілька хат, в одній з яких у 1841 році оселився перший ректор Київського університету Михайло Максимович. Тут він і помер. Тут його і поховали. В урочищі знаходяться дві памятки – Дуб Шевченка і Сосна Гоголя.

«Колись Прохорівка була улюбленим місцем української інтелігенції. Тут, на Михайловій горі, був маєток першого ректора Київського університету Михайла Максимовича. В нього гостювали Микола Гоголь й Тарас Шевченко. Кобзар тут проводив останні свої вільні дні в Україні до свого арешту у 1859 році. В Прохорівці його заарештували, звільнили через місяць, але примусили виїхати з України», – зазначає Роман Маленков на сайті «Україна інкогнтіта».

Бували в Прохорівці у Максимовича багато інших відомих людей. В Прохорівці ректора й поховали. В радянські часи в колишньому маєтку на Михайловій горі розмістили санаторій «Жовтень».

Цей санаторій свого часу належав Профспілкам України. Уже більше десяти років він стоїть пусткою. Місцеві говорять, що кілька років територію продали, проте за цей час новий власник так і не зявився. А тим часом всі будівлі розвалюються, а територія перебуває у занедбаному стані.

Джерело: Вікка

Залиште коментар