На День міста в Черкаському зоопарку відкрили експозицію, аналогів якої немає в усій Україні (фото, відео)

На День міста в Черкаському зоопарку відкрили експозицію, аналогів якої немає в усій Україні (фото, відео)

Унікальну експозицію для копитних тварин відкрили у міському зоопарку 14 вересня на честь святкування Дня міста в Черкасах. Подібного, за словами директора закладу Євгена Вана, не побачиш ніде в Україні, адже цю експозицію спроектували спеціально для нашого зоопарку.

Про це інформують у Черкаській міській раді.

Авторство експозиції належить архітекторам столичної фірми, яка спроектувала і «Землю ведмедів і вовків», розповідає Євген Леонідович.

– Це був наш перший досвід співпраці, тому я мав певні сумніви, чи сподобається така ідея нашим відвідувачам. Адже архітектура цієї експозиції відрізняється від тих об’єктів, які ми будували раніше: в еко-стилі та з використанням великої кількості природніх матеріалів. Нові ж експозиції побудовані в іншому, більш сучасному, стилі, але й він, як показала практика, припав до душі відвідувачам не лише з Черкас, а й із багатьох інших куточків України.

Унікальністю новинки є те, що вона побудована за принципом занурення в експозицію. Тобто відвідувачі зможуть з розташованого по периметру мосту довжиною 230 м з різних ракурсів спостерігати за тваринами, які живуть в умовах, максимально наближених до природніх. Для копитних, а це косулі, шляхетні та плямисті олені, європейська лань і зубр, в Україні нічого подібно- го раніше не будувалося.
Крім того, на відвідувачів черкаського зоопарку чекатиме ще кілька сюрпризів. Це кафе, облаштоване в барлогах, де раніше жили ведмеді. Причому вигляд барліг, зокрема й решітки, автори ідеї вирішили зберегти. А також оригінальний дитячий майданчик з норами, що мають виходи на експозицію та ковпаки, через які можна подивитися на тварин.

Загалом, з 2008 року керівництву зоопарку вдалося реконструювати більше третини площі закладу, а це майже півтора гектари. Саме тому, за словами Евгена Вана, спонсори – корпорація Roshen – і зацікавилися нашим зоопарком, виділивши спочатку 25 млн грн на «Землю ведмедів та вовків» і ще 50 млн грн – на нову експозицію для копитних тварин.

Почесне право перерізати символічну стрічку нової експозиції надали міському голові Черкас Анатолію Бондаренку, президенту корпорації Roshen Владиславу Москалевському та директору зоопарку Євгену Вану.

«Переконаний, що в наш зоопарк скоро з’їжджатимуться відвідувачі з усієї України, – говорить міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – Нова експозиція – це справжня родзинка як закладу, так і міста. Тому дякую за гар- ну роботу директору зоопарку Євгену Вану та корпорації Roshen, які обрали саме наше місто для та кого унікального проекту», – зазначає Анатолій Бондаренко.

Президент корпорації Roshen Владислав Москалевський, у свою чергу, додав:
«Приємно, що нові цікаві експозиції є витвором рук молодих українських архітекторів. Так що черкаський парк буде не лише зоопарком, а й пам`ятником сучасної української архітектури. Хотілося б, щоб черкаський зоопарк став місцем тяжіння не лише для жителів міста, але й для численних туристів».

Наостанок Анатолій Бондаренко повідомив приємну новину: Черкаси уклали угоду з корпорацією Roshen щодо подальшої співпраці. Спонсор погодився вкласти в Черкаський зоопарк ще 300 млн грн. протягом подальших 20 років. На ці кошти планується зробити реконструкцію вхідної групи, озера, зробити експозицію пінгвінів та реалізувати ще деякі цікаві проекти.

Залиште коментар