На програму інноваційного розвитку черкаських шкіл спрямовано 21 млн гривень

На базі гімназії №9 м.Черкаси 13 травня провели нараду щодо реалізації проекту “Інноваційні школи Черкащини”.

Нараду розпочали з екскурсії закладом, адже черкаська гімназія разом із ПМГ серед тих 29-ти шкіл області, які увійшли до проекту щодо інноваційного розвитку освіти. Програма «Інноваційні школи Черкащини» розрахована до 2020-го року. Після того, як школа презентувала гостям свої нинішні можливості та технічні новації, зокрема, клас робототехніки, мультимедійну дошку, тир, LEGO-кабінет, класи кадетів та панянок., на учасників заходу чекали досліди та експерименти від виробника навчальних комп’ютерних комплексів для проведення уроків біології, фізики та хімії. Зокрема, директор департаменту гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин зголосився виміряти рівень свого хвилювання перед аудиторією. Апарат підвищення тиску не зафіксував. Ігор Володимирович зауважив жартома, що це через державну службу. 

Очільник області Юрій Ткаченко під час свого виступу перелічив ті ознаки сучасної школи, про які висловлюються діти під час опитувань. Так, школярі молодшої школи прагнуть бачити шкільні меблі зручнішими, їжу у столовій – корисною та смачною, сидіти так, як зручно, мати уроки для занять хобі, використовувати великі планшети та вивчати більше іноземних мов. А ось старшокласники хочуть проводити більше дослідів і поглиблено вивчати лише цікаві їм дисципліни, крім того, багато спілкуватися. 

– Ми маємо змінити не лише обличчя школи, – наголосив Юрій Олегович. – А й надати можливості для розвитку вчителів. І тут важлива мотивація педагогів. Важливо надавати переваги тим учителям, які “несуть” новації. 

Міський голова Анатолій Бондаренко також привітав присутніх. Він повідомив, що з усіх бюджетів на програму інноваційного розвитку шкіл уже спрямований 21 млн гривень. 

– Я скажу відверто, що можна побудувати дороги і тротуари, зробити красиву набережну, але якщо ти не вкладаєш у освіту, ти не маєш майбутнього і перспективного плану розвитку міста, – сказав він. – Тут закладаються перші і, напевно, найглибші знання і тут ввиховується та людина, яка виростає патріотом, якою ми можемо гордитися. Черкаси без перебільшення є одним із передовиків виділення коштів на галузь освіти. 

Майбутнє має бути таким, яким його бачать діти, зокрема, і майбутнє освіти, вважає головний освітянин міста Ігор Волошин. 

– А бачення це переважно інноваційне, – коментує він. – На собі відчув, наскільки цікаво вивчати щось за допомогою дослідів, експериментів, роботів чи іншої сучасної техніки. Щиро уболіваю за проект “Інноваційні школи Черкащини”.

Нагадаємо, це єдиний пілотний проект в Україні такого напрямку.

Залиште коментар