Народний депутат України Вадим Івченко зустрівся із мешканцями об”єднаних територіальних громад

Народний депутат України Вадим Івченко зустрівся із мешканцями об”єднаних територіальних громад

Народний депутат України фракції “Батьківщина” Вадим Івченко сьогодні провів зустрічі із мешканцями Матусівської (Шполянський район) та Степанківської (Черкаський район) ОТГ.

Під час зустрічей народний обранець проаналізував прийняті урядом останні реформи – пенсійну, освітню та медичну, а також зупинився на земельних питаннях.

Зустріч із мешканцями Матусівської громади відбувалась у форматі запитання-відповідь.  Значна частина запитань мешканців стосувалася землі. Народний депутат вважає, що  запроваджувати ринок землі в Україні зарано. Щонайперще потрібно провести інвентаризацію угідь.

«Перш ніж запроваджувати ринок земель, необхідно провести інвентаризацію угідь, оскільки у реєстрі Держгеокадастру допущено багато помилок – окремі земельні ділянки не обліковані або не мають інвентаризаційного номера. Як за таких умов можна відкрити ринок землі? За таких умов це більше схоже на якийсь базар, а не на цивілізований ринок», – сказав Вадим Івченко.

Парламентар також зауважив, що нині у простих людей немає грошей для купівлі землі. Нині в Україні в сільському господарстві спостерігається домінування великих аграрних холдингів та підприємств. Тож земля буде сконцентрована в руках окремих олігархів.

Тож Вадим Івченко рекомендував громаді здійснити інвентаризацію земель ОТГ та зібрати їх у комунальну власність.

 У Степанківській школі разом з громадянами Вадим Івченко обговорив новий закон про освіту. Він повідомив, що «Батьківщина» підтримала закон про освіту. Адже його прийняли із правками та доповненнями, які подавала фракція. Саме Юлія Тимошенко внесла пропозиції про встановлення посадового окладу вчителям на рівні трьох мінімальних заробітних плат, про заборону передачі в оренду шкільних приміщень, пришкільних земель, які використовуються не за призначенням. Тимошенко виступає проти закриття сільських шкіл.

Завдяки вимогам «Батьківщини» фінансування профтехосвіти планується за рахунок субвенції центрального органу виконавчої влади. Тепер головне, щоб ця реформа запрацювала.

Разом з народним депутатом з мешканцями громад зустрілися голова Черкаської міської партійної організації, керівник фракції “Батьківщина” у Черкаській міській раді Роман Діскант, депутат Черкаської обласної ради Роман Буданцев, керівник Шполянського районного партосередку Володимир Слободяник.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар