Обшуки вдома, на підприємствах та у родичів:  черкаські «батьківщинівці» заявляють про тиск з боку правоохоронців

Обшуки вдома, на підприємствах та у родичів:  черкаські «батьківщинівці» заявляють про тиск з боку правоохоронців

Протягом останніх трьох тижнів відбулися обшуки в помешканнях, на підприємствах та у родичів депутатів Черкаської міської ради, що належать до фракції ВО «Батьківщина» або ж підтримують міського голову Черкас. Такі дії ці депутати вважають політичним переслідуванням. Про це вони заявили сьогодні на брифінгу, передає кореспондент «ПроГоловне».

«Мабуть, вже не знайдеться депутата з нашої партії, до якого б не прийшли з обшуками. Але гірше того – приходять до родичів депутатів. Я вважаю це просто політичним переслідуванням», – заявив міський голова Анатолій Бондаренко.

Останньою краплею став сьогоднішній обшук на підприємстві, що належить депутату Юрію Тренкіну. Підприємство виробляє ковбаси, пельмені та інші напівфабрикати, розташоване в Геронимівці і жодним чином, як запевнив сам Юрій Тренкін, не повязане ні з державними коштами, ні з тендерами, регулярно сплачує податки, має усі дозвільні документи і не має жодного стосунку до бюджету. Проте сьогоднішній обшук – вже шостий.

«Уявіть собі, як почуваються працівники підприємства, коли їх постійно тероризують, коли вони не можуть спокійно працювати. Бухгалтерію вже просто доводять до істерики», – говорить Юрій Тренкін.

При цьому він запевняє, що завжди готовий надати будь-які документи на запит правоохоронців. Але, схоже, тим потрібно зовсім інше.

За словами голови фрації ВО «Батьківщина» в міській раді Романа Дісканта, подібні обшуки пройшли вже у кількох депутатів міськради, серед яких – Олексій Мельник, Костянтин Слабенко. До того ж, обшуки відбулися майже в усіх департаментах міськради. Але найболючіше те, що з обшуками приходять до родичів депутатів.

«Якщо вони хочуть з’ясувати істину, навіщо проводити обшуки у батьків? Це просто залякування», – вважає Роман Діскант.

За словами депутатів, правоохоронці приходять групами по 15-20, а іноді й по 40 осіб. Роботу підприємства сьогодні  таким чином повністю було заблоковано, не відвантажувалась продукція, яку чекали постачальники. Та найбільше Юрія Тренкіна образило, коли з обшуком прийшли до його 70-річної матері.

«Я не можу зрозуміти, у зв’язку з чим ці репресії. Але я розумію, чому з цієї країни щодня виводяться кошти за кордон. Тут просто знищують середній клас, хочуть, аби залишилися тільки пани та кріпаки», – говорить депутат.

Міський голова Анатолій Бондаренко виступив на підтримку своїх однопартійців. Він був присутній і на сьогоднішньому обшуку в Геронимівці.

«На попередньому тижні хотіли провести обшук і в мене, але суд відхилив це рішення. Ми будемо захищатися усіма законними методами», – сказав міський голова, оцінивши дії правохоронців як переслідування і тиск на тих, хто перебуває в опозиції до центральної влади.

При цьому він зауважив, що в місті не розслідуються резонансні злочини і навіть вбивства – такі, як вбивство Михайла Бінусова.

Роман Діскант додав, що певні надії депутати покладають на зустріч з очільником області Юрієм Ткаченком, яка має відбутися вже сьогодні. «Батьківщинівці» заявляють, що не бояться і будуть використовувати усі передбачені законом методи, щоб захистити себе та своїх близьких.

Залиште коментар